Анджеліна Джолі у ролі оперної співачки Марії Каллас. У кінопрокат вийшов байопік "Марія"
28 листопада в український прокат вийшла одна з найочікуваніших стрічок року — байопік “Марія” про легендарну оперну діву Марії Калас.
Події стрічки відбуваються у Парижі в 1977 році, коли діва повертається до столиці Франції, аби усамітнитись після років бурхливого життя. У цей час артистка втратила голос та мала проблеми з наркотиками, які викликали у неї галюцинації. У фільмі Каллас блукає Парижем, розмовляючи з уявним журналістом Мандраксом (Коді Сміт-МакФі) та згадуючи свої “минулі життя”. Стрічка зображує Каллас в останні місяці свого життя.
Анджеліна Джолі сім місяців займалася оперним вокалом та особисто виконує деякі партії у ключових сценах стрічки. Крім того, на глядачів чекає повне занурення у модний світ другої половини минулого століття, адже у фільмі відтворено найкращі образи Марії Каллас. Гру Анджеліни Джолі високо оцінили у рецензіях, називаючи акторку головною претенденткою на кінонагороди у 2024-2025 роках. Під час підготовки до ролі Анджеліна пів року займалася оперним вокалом та особисто виконала деякі партії у ключових сценах стрічки.
Зйомки пройшли в Будапешті, а також у Парижі, Афінах та Мілані. Деякі матеріали також знімали в оперному театрі “Ла Скала”.
Також серед акторського складу можна побачити Коді Сміта-Макфі ("Світанок планети мавп", "Люди Х: Апокаліпсис", "Елвіс"), зірку італійського кіно Альбу Рорбахер ("Незнайома дочка", "Хімера"), Пʼєрфраческо Фавіно ("Коменданте", "Падреностро", "Зрадник") та Валерію Голіно, відому за серіалом "Ранкове шоу" та фільмами "Портрет дівчини у вогні" й "Фріда".
Постановником стрічки виступив Пабло Ларраін — продюсер оскароносного фільму "Фантастична жінка" та режисер байопіків "Джекі" з Наталі Портман та "Спенсер" з Крістен Стюарт. Сценарій написав Стівен Найт, відомий за роботою над серіалом "Гострі картузи" та майбутнім однойменним фільмом.
Власне, чилієць Пабло Ларраїн стверджує, що “Марія” є частиною трилогії про знакових жінок, яка почалася з “Джекі” (2016), де Наталі Портман зіграла Жаклін Кеннеді, та “Спенсер” (2021), де Крістен Стюарт знялася в ролі принцеси Діани. Обидві актриси були номіновані на “Оскар” за свої ролі, і Джолі, мабуть, продовжить цю серію, враховуючи захоплені відгуки після прем’єри стрічки на кінофестивалі у Венеції. Так, після показу стрічки актриса удостоїлася десятихвилинних овацій.
Вже через лічені години ЗМІ почали публікувати рецензій на стрічку, а агрегатори – зведений рейтинг.
На Rotten Tomatoes картина дебютувала з рейтингом 87% “свіжості” на основі 15 рецензій (щоправда згодом показники впали до 70%).
“"Марія" – це історія, присвячена оплакуванню кар’єри, яка закінчилася занадто рано, але у випадку Джолі фільм може стати перезапуском кар’єри”, – йдеться в рецензії The Film Stage.
“Благослови Господь Ларраіна за те, що він продовжує дарувати складним, чарівним жінкам нетрадиційний, індивідуально підібраний кінематографічний підхід, на який вони заслуговують”, – зазначає журналіст Awards Daily.
До мінусів стрічки відносять зайву театральність. Журналісти вирішили, що на тлі попередніх проєктів режисера, “Марія” має слабший вигляд. Сценарій багато в чому витягує Джолі своєю грою.
“"Марія" може бути любовним посланням своїй героїні, але воно також надає їй ведмежу послугу, позбавляючи її кігтів”, – зазначається в рецензії IONCINEMA.com.
“У фільмі є щось невизначене. Якщо прибрати кілька деталей, Марія могла б бути схожа на будь-яку велику діву, це розмите зображення жінки, яка переживає останній тиждень свого життя”, – пише оглядач Vanity Fair.
Довідково. Марія Каллас — одна з найвідоміших оперних співачок світу. Вона народилася у 1923 році в Нью-Йорку в греко-американській родині. На оперній сцені дебютувала в 1938 році в Афінах в опері “Сільська честь”. Світову популярність Каллас здобула після Другої світової війни, коли емігрувала до Італії. Визнання Каллас отримала в 1949 році, після виконнання вагнерівської “Валькірії”. В 1951 році Каллас увійшла до трупи міланського театру “Ла Скала”, де стала примадонною: “Ла Скала” створив багато нових постановок, спеціально для Каллас, їхніми режисерами були легендарні Герберт фон Караян, Франко Дзеффіреллі та Лучино Вісконті.
Каллас була однієї з найулюбленіших героїнь жовтої преси. У 1957 році, будучи ще одруженою, вона часто з’являлася в компанії магната Арістотеля Онассіса, за рахунок чого їхні стосунки стали висвітлюватися ЗМІ. У 1968 році Онассіс залишив Каллас заради Жаклін Кеннеді. В 1960-ті Каллас була зіркою лондонського Ковент–гарден та нью–йоркського Метрополітен-опера. Померла Марія Каллас у Парижі 1977 року від інфаркту міокарда.
Підготував: Сергій Дага