На сцені філармонії відзначать 150-річчя з дня народження Шенберга та 100-річчя Сергія Параджанова
Цього місяця у Національній філармонії в Києві відзначать 150-річчя з дня народження композитора Арнольда Шенберга та 100-річчя кінорежисера Сергія Параджанова.
9 листопада о 19:00 Арнольд Шенберг. Той, хто змінив музику
Національний камерний ансамбль «Київські солісти» продовжить відзначати 150-у річницю з народження Арнольда Шенберґа. Видатний австрійський композитор належить до тих музикантів, котрі завжди перебували у творчому пошуку та заперечували сліпе наслідування традиції. Свого часу він перевернув уявлення про класичну музику, а його відкриття у сфері організації звуків остаточно змінили звучання класичної музики, розділивши історію музичного мистецтва на до та після.
У цій програмі прозвучать камерні твори раннього етапу творчості композитора. В кінці ХІХ столітя він жив у Відні, відтак у творах відчувається вплив композиторів, твори яких були популярними у місті. Це Антон Брукнер, Густав Малер, Александр Цемлінський. Від них Шенберґ перейняв схильність до напружено-експресивного вислову, складну мову з неочікуваним гармонічним розвитком, пристрасність мелодій. Цими ознаками і характерні Ноктюрн, Другий квартет та «Просвітлена ніч», які прозвучать у концерті.
Вартість квитків: 200-400 грн.
29 листопада о 19:00 «Пристрасті за Параджановим»
До 100-річчя з народження видатного режисера, прозвучить особлива програма, дуже запальна і дуже щира, геть як і сам Параджанов. Цього вечора за диригентським пультом симфонічного оркестру Національної філармонії України маестро Міхеїл Менабде (Грузія-Австрія).
Присвята митцеві — це і спомин про його роботу в Україні та зйомки фільму «Тіні забутих предків», музику до якого писав Мирослав Скорик. І окреслення його національної ідентичності — через твір Авета Тертеряна, у якому він поєднує традиційну вірменську музику та традиції західноєвропейського симфонізму. Кавказька пристрасність та стримана мрійливість відобразиться у творах грузинських композиторів Гії Канчелі та Ніколоза Рачвелі.
Вартість квитків: 250-500 грн.
Підготувала: Ніна Петрович