Відбувся театральний фестиваль, на якому військові представили свої перші п'єси
Фото: ТРО Медіа Facebook
З 18 до 20 жовтня в Театрі Драматургів було представлено понад 20 вистав, це «перші читки» та перформанси, створені за творами українських захисників в рамках проєкту «Театр Ветеранів».
Фестиваль перших п’єс дав унікальну можливість для військових та ветеранів розповісти свої історії, поділитись переживаннями та отриманим досвідом на фронті, пише ВК.
Протягом двох місяців ветерани опановували основи драматургії, акторської майстерності та створювали свої перші п’єси. Пізніше до процесу приєдналися професійні режисери, які допомогли втілити авторські ідеї на сцені.
Театр Ветеранів — це спільний проєкт відділу комунікації Командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») та Театру Драматургів.
Співзасновник Театру Драматургів, військовослужбовець та художній керівник проєкту «Театр Ветеранів» Максим Курочкін, в коментарі «Вечірньому Києву» розповів, що ідея створення проєкту виникла ще навесні під час розмови з побратимами.
«Ми думали як зробити так, щоб ветерани повертались до повноцінного життя. Ми хотіли, щоб до них поверталась не тільки здатність ходити чи бігати, але й мислити, радіти кожному дню, навчатися та створювати складні історії», — зазначив він.
Також організатори проєкту прагнуть створити безпечний простір для обговорення війни та її наслідків.
Один з учасників Театру Ветеранів, Володимир Тука хотів навчитися писати п’єси для того, щоб розповісти історію свого загиблого побратима:
«У мене був поклик зробити танцювальну моновиставу про мого друга, який загинув на фронті. Я написав в Театр Драматургів, пізніше зі мною зв’язались і так я долучився до цього проєкту».
Тука сам з Херсону і добровільно мобілізувався після окупації його рідного міста. На фестивалі він представив свою п’єсу під назвою «П’єса 22. Шлях героя».
«Вона про мій шлях від мобілізації в Одесі до поранення на фронті. Мета цієї вистави — розповісти людям, які не усвідомлюють, що таке війна і яке це велике зло. Показати, що відчувають хлопці на фронті, що відчував я», — поділився ветеран.
Тука зізнався, що для нього було дуже важливо, щоб режисери та актори змогли передати хоча б приблизні емоції того стану і тих подій, які відбуваються з військовими в зоні бойових дій.
Підготувала: Ніна Петрович