У НХМУ влаштують віртуальний тур виставкою 1925 року
Відвідувачам НХМУ готують виставку артефактів трипільської культури та скитів, а також віртуальний тур експозицією українського портрета 1925 року. Крім того, в музеї влаштують дискусії, покликані переосмислити культурну спадщину.
Будівля київського «музею з левами», відкритого у 1899 році як Міський музей старожитностей і мистецтв, стала місцем започаткування кількох визначних музейних колекцій. Спільним домом музей був для трьох тепер окремих інституцій — Національного художнього музею України, Національного музею історії України та Національного музею декоративного мистецтва України.
До 125-річчя відкриття першої експозиції в Національному художньому музеї України відбудуться події, які об’єднають три музеї у своєму історичному рідному домі. Проєкти, що відсилають до перших десятиліть існування музею, відновлюють історичну тяглість та цілісність колекцій.
«Сьогодні ми переглядаємо та переосмислюємо досвід наших видатних попередників, залучаючи новітні методи дослідження та показу, і продовжуємо розпочату ними справу представляти історію українського мистецтва в усій складності й різноманітті», — зазначають у музеї.
З 10 жовтня будуть відкриті два проєкти:
«Витоки. До 125-річчя виставки до ХІ Археологічного з’їзду»
З нагоди відкриття ХІ Археологічного з’їзду Вікентій Хвойка з 5 серпня 1899 року влаштував виставку в залах другого поверху ще недобудованого приміщення Київського міського музею старожитностей і мистецтв. Вона експонувалася місяць після закінчення з’їзду й започаткувала зібрання сучасного Національного музею історії України.
Виставка «Витоки» презентує найзмістовнішу частину — 54 експонати (серед них артефакти трипільської культури та скитські старожитності), які могли демонструватися 1899 року, а також документи, пов’язані з музейницькою діяльністю Вікентія Хвойки, що зберігаються в Національному музеї історії України.
Віртуальний тур виставкою 1925 року «Український портрет ХVІІ — ХХ століть»
Цей проєкт присвячений легендарній виставці українського портрета, що була розгорнута в трьох залах другого поверху нинішнього NAMU. Її організаторами виступили видатні науковці музею Данило Щербаківський та Федір Ернст, які також стали авторами каталогу, до якого увійшли 259 портретів.
Проєкт є результатом багаторічного дослідження науковців музею в співпраці з колегами з інших інституцій. Він відтворює повноцінний вигляд експозиції 1925 року. Майже усі твори з виставки не лише ідентифіковані, але й віднайдено їх теперішнє місце збереження.
Відвідувачі можуть скористатися 3D окулярами та опинитися в просторі виставки 1925 року, «рухатися» залами, розглядати експонати, знайомитися з новітніми музейними дослідженнями колекції завдяки аудіогіду та інформації до кожного твору. Вперше історія музею та України постане через відтворення цілісності колекції на прикладі визначної виставки, на якій сформулювали критерії та напрямки, актуальні до сьогодні.
Підготувала: Ніна Петрович