19:32 / 09.12.2019 Политика

Швидко розв’язати, а краще запобігти виборчим конфліктам

Вчитимуться два дні поспіль члени ЦВК на інтенсиві

Члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців розпочали навчання в рамках тренінгового інтенсиву із розв’язання виборчих конфліктів, який проходить у Києві 9-10 грудня.

Програма заходу спрямована на підвищення знань та навичок у сфері керування конфліктами, спираючись на принципи інклюзивності та прозорості, протягом усього виборчого циклу. Інтенсив, крім членів ЦВК, розрахований на широку аудиторію: народних депутатів України та представників профільних громадських організацій.

Перший день тренінгу присвячений специфіці виборчого циклу на конфліктних та пост-конфліктних територіях, зокрема визначенню передумов для проведення виборів та їх впливу на встановлення миру після завершення конфлікту. Разом з тим, у фокусі порядку денного аспекти оцінки і аналізу ризиків, спостереження за виборами та функціонування реєстру виборців.

Окремими напрямками роботи учасників стало запобігання виборчим конфліктам через діалог і роль миротворчих місії в  адмініструванні виборчого процесу. Крім того, було обговорено значення міжнародних та регіональних інструментів для захисту прав людини у виборчому процесі.

За планом наступного дня тренери на конкретних прикладах деяких держав сфокусуються на темі перехідного правосуддя у виборчому контексті та важливості забезпечення прозорості виборчого процесу. А окремим блоком учасниками буде запропоновано опанувати широкий спектр проблем, пов'язаний з фейками, серед яких фейкове спостереження та загорози, які воно несе, а також фейкові новини та робота з соцмережами.

Захід організовано Європейським центром виборчої підтримки (ECES) у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА. Його проводять аналітики Центру та залучені експерти.

ECES – провідна неурядова організація, що спеціалізується на консультуванні та операційній підтримці усіх виборчих стейкхолдерів, включаючи органи адміністрування виборів, організації громадянського суспільства, які займаються просвітою виборців та спостереженням за виборами, політичні партії, які просувають виборчі реформи, а також ЗМІ, правоохоронні органи та суди.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії