17:15 / 02.04.2019 Политика

Як Порошенко здобував прихильність Білого Дому (документ)

На фото – довідка з кримінального провадження №12013220540000400, розслідуваного українською Генеральною прокуратурою стосовно витівок олігарха-втікача Сергія Курченка, екс-міністра екології та природніх ресурсів України Миколи Злочевського та їх спільників: Бориса Ложкіна, Олексія Філатова, Валерії Гонтеревої, Макара Пасенюка, Костянтина Стеценка та інших членів, як нині модно говорити, «злочинної організації Порошенка». Ця довідка була надіслана в Міністерство юстиції США, а також вручена генеральним, прости господи, прокурором Юрієм Луценком адвокату американського президента Рудольфу Джуліані.

Звісно, Луценкові й у жахливому сні не могло примаритись, що підозра в скоєнні тяжких злочинів висуватиметься Гонтаревій чи Філатову, які раніше допомагали виводити гроші за кордон представникам злочинної влади, а зараз не з меншим заповзяттям обслуговують народний режим. По-перше, Юрій Віталійович у такий спосіб збирав компромат на оточення Порошенка.

А, по-друге, саме в ході розслідування цього кримінального провадження було встановлено, що Злочевський виплачував гроші сину тодішнього віце-президента США Хантеру Байдену через належну Злочевському компанію Burisma Holdings Limited (де Байден-молодший разом з пасербом екс-держсекретаря Керрі Девоном Арчером є членом ради директорів) і офшорні компанії Wirelogic Technology A.S., Digitex Organisation LLP, а також Rosemont Seneca Bohai LLC, где Хантер Байден є бенефіціаром.

Ба більш того, у ході розслідування було встановлено, що публікація так званої «чорної бухгалтерії Партії Регіонів» з записами про виплати грошей Полу Манафорту була здійснена в серпні 2016 року директором НАБУ Артемом Ситником за вказівкою тодішнього представника ФБР в Україні Карен Грінавей з метою компрометації кандидата в президенти США Дональда Трампа, чий передвиборний штаб тоді очолював Манафорт.

Передача в США такої інформації мала забезпечити прихильність Білого Дому до Порошенка та Луценка, оскільки її оприлюднення може стати ударом величезної сили по іміджу Джо Байдена – найімовірнішого конкурента Трампа на майбутніх виборах американського президента. Але трапилась прикра несподіванка: прокурор Костянтин Кулик замість того, щоби гратись під орудою Луценка в геополітичні ігри та продовжувати збирати для генерального, прости господи, прокурора компромат на соратників Порошенка 28 березня 2019 року направив Курченку, Злочевському, Гонтаревій, Ложкіну, Філатову та Стеценку повідомлення про підозру.

Зрозуміло, що це призвело до бурхливої реакції з боку Юрія Віталійовича, який розпорядився вилучити з ЄРДР інформацію про підозри Гонтаревій, Ложкіну, Філату й Стеценку, винести з кабінету Кулика матеріали справи й навіть устами свого прес-секретаря пообіцяв Кулику кримінальне переслідування за успішне розслідування діяльності цієї банди.

Залишається тільки незрозумілим, що тепер Луценко та Порошенко будуть пояснювати Джуліані. І як Білий Дім після погроз на адресу Кулика має ставитись до компромату на Байдена.