Нардеп Палатний запропонував підвищити зарплати дитячим тренерам
Фінансування та утримання системи дитячо-юнацьких спортивних шкіл в Україні сьогодні повністю залежить від органів місцевого самоврядування, тому в рамках бюджетної децентралізації місцева влада зобов’язана дбати про спортивну сферу і не фінансувати її за залишковим принципом.
Таку думку висловив голова Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, народний депутат України від групи «УДАР» Артур Палатний.
За його словами, станом на 1 січня 2019 року в Україні функціонувало 1267 ДЮСШ різних форм власності, проте проблема полягає не тільки у збереженні кількості спортивних шкіл, але й у достойній оплаті праці тренерсько-викладацького складу.
«Ситуація із закриттям спортивних шкіл останнім часом дещо покращилася, частково збільшилося фінансування ДЮСШ. Частина з них підпадає під процес реструктуризації, в основному шляхом об’єднання ДЮСШ за рішенням органів місцевої влади. Проте, серйозною проблемою залишається низький рівень заробітних плат тренерів та фахівців спортивних шкіл. Престиж цієї професії, на жаль, падає», - констатував народний депутат.
Артур Палатний звернувся до органів місцевого самоврядування із закликом знайти механізми збільшення оплати праці тренерів ДЮСШ, наприклад за допомогою муніципальних та обласних надбавок.
«Звернувся із відповідним листом до всіх голів обласних держадміністрацій та обласних рад, в якому навів приклад Черкаської міської ради, чиї депутати змогли знайти ресурси та передбачити у місцевому бюджеті на 2019-2021 рр. надбавки до зарплат тренерсько-викладацького складу ДЮСШ шляхом виплати премій у розмірі до 50% від посадового окладу. Вважаю такі рішення надзвичайно правильними і важливими, адже ДЮСШ – це не лише фундамент для спорту вищих досягнень та майбутніх олімпійських медалей, але й запорука здорової нації, сильних громадян», - наголосив Палатний.