Не вчиняти скандалів, не скакати з телеефіру на телеефір, не гасати за швидкою славою
Андрій Шинькович доклав максимум зусиль, аби хмельниччани нарешті отримали очільника області, і не «парашутиста», як влучно висловився Президент, а представника місцевої еліти.
2 березня народний депутат Верховної ради восьмого скликання , заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, член фракції Блок Петра Порошенка Андрій ШИНЬКОВИЧ відзначив свій 39 день народження.
Журналісти і опоненти гризли його біографію, вгризалися у його бекґраунд політтехнолога і співробітника Епіцентру, просіювали і пересипали його статті, заяви, інтерв’ю, пости у блогах, бралися до його декларації про доходи за 2013 рік – а виборці округу № 189 Хмельницької области (Красилівский, Білогірський, Теофіпольський, Ізяславський райони та м. Нетішин) віддали свої голоси за Андрія Шиньковича – довіривши йому мандат парламентаря.
У парламенті Андрій Васильович не рветься на трибуну з будь-якого приводу, не вчиняє скандалів, не скаче з телеефіру на телеефір, не гасає за швидкою славою. Чому?
Бо в нього перед очима його передвиборна програма, щоденна пошта від виборців, графік законодавчої роботи в комітеті і в сесійній залі.
Чи мають підстави виборці Шиньковича шкодувати за своїм вибором?
100 днів парламентської роботи показали: їх депутат віддає свій голос за вагомі, знакові, вартісні закони, що допомагають коаліції, уряду і президентові країни провадити реформи і водночас вести війну, нав’язану країною-аґресором.
Ще однією конкретною справою Андрія Шиньковича стало ухвалення Верховною Радою України Закону "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків)", співавтором якого є він сам. За його словами законодавчого забезпечення потребує державна підтримка людей, які не забезпечені власним житлом.
Листи ідуть безперервно – і він сам їх читає, розписуючи помічникам та громадським приймальням. Перегодом вони трансформуються у депутатські запити до виконавчої влади в центрі і на місцях, в ухвалення певних вагомих рішень та в реальну допомогу.
Щоб не перелічувати всього, наведемо красномовний приклад, про який розповів сайт ПОДІЛЬСЬКА ІНТЕРНЕТ-ҐАЗЕТА: Народний депутат України, член парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Андрій Шинькович долучився до порятунку життя маленького подолянина.
"Декілька місяців тому у містечку Білогір’я Хмельницької області, що на 189-му окрузі, по якому мене обрали до Верховної Ради, до мене як до співзасновника Хмельницької обласної громадської організації «За конкретні справи» звернулась Оксана Савчук. Збігана горем жінка, не знала в кого просити допомоги. Її сину лікарі ще чотири роки тому встановили важкий діагноз – портальна гіпертензія. Нажаль, у наших лікарів нема ні потрібного досвіду, ні устаткування для боротьби з таким недугом. Тож ми не могли залишитись осторонь такого горя", - розповів Андрій Шинькович.
Необхідне оперативне втручання вартувало 50 тисяч доларів. На той час до збору коштів долучилися небайдужі з усіх куточків області. Вдалось зібрати половину. Віднайти іншу частину на лікування, а також переліт до Ізраїлю, взяв на себе Андрій Шинькович з командою однодумців, об'єднаною в Хмельницьку обласну громадську організацію "За конкретні справи". Організацію допомоги забезпечила колега Андрія Шиньковича по організації Уляна Ткаченко.
Андрій Шинькович доклав максимум зусиль, аби хмельниччани нарешті отримали очільника області, і не «парашутиста», як влучно висловився Президент, а представника місцевої еліти – Михайла Завгороднього. То ж не диво, що на представленні нового керівника ОДА був сам Президент, а поруч з ним троє депутатів від Хмельниччини, серед них і Андрій Шинькович.
У розмові з кореспондентом інформаційного агентства НАЦІЯ експерт Української політичної групи Василь ВЕЛИМЧИЙ зауважив: «100 днів – невеликий час для діяльности того чи іншого політика, проте достатній для свот-аналізу. Свот-аналіз слова і діла Андрія Шиньковича показує: він виконує свою передвиборну програму, активно працює з виборцями і має всі передумови до того, аби стати одною з найпомітніших постатей серед нових облич у новому парламенті. Йому важко, безперечно, бо робота політтехнолога вимагала від нього зовсім інших якостей: непублічність, професійний цинізм, чітке позиціонування у парадигмі – інформаційний потік для першої особи, проекти рішень. Тепер він сам є першою особою, народний депутат – мажоритарник, що вимагає зовсім інших якостей: публічність, виваженість кожного слова, голосування, законодавчої ініціативи а також увага і повага до кожного виборця, навіть і не свого. Шинькович склав стоденний іспит на 11 з плюсом за 12-бальною системою. Головне – є простір для росту і реалізації задуманого. А ідей у нього чимало – і своїх, і «позичених у виборців»» -- підкреслив експерт Української політичної групи.
«Як ви оцінюєте роботу у парламенті свого колеги по Українському клубу?» -- з таким запитанням звернувся кореспондент інформаційного агентства НАЦІЯ до голови політради УК Миколи ГНАТКА і почув відповідь: «Чудово. Нарешті в парламенті є жива, мисляча особистість, яка реалізує україноцентричну політичну програму, чітко дотримується українських цінностей і постійно працює з виборцями».
До речі, Андрій Шинькович не забуває і про місто, де він народився. Нещодавно з трибуни українського парламенту він звернувся на захист Вінницького аграрного університету: «В цей час, коли Україна захищається від зовнішнього ворога, у студентів та викладачів створилося враження, що комусь хочеться підірвати стабільність і розвиток Вінницького аграрного університету. Хіба сьогодні час з’ясовувати стосунки? Ми очікували від нового Уряду стабільності, де це можливо, уникнення соціальної напруги, створення умов для подальшого розвитку там де це можливо, а у Вінницькому національному аграрному університеті такі можливості є», - підкреслив Шинькович.
Також він звернувся до Кабінету Міністрів із проханням негайно призначити вибори ректора в університеті, провести їх законно та прозоро, водночас закликав студентів та викладачів брати ситуацію у свої руки, захистити продовження перетворень та позитивної динаміки, яка сьогодні відбувається в Вінницькому аграрному університеті.
Нагадаємо, народний депутат Руслан Демчак подав лист до Міністерства аграрної політики та продовольства, щодо незаконного перенесення виборів у Вінницькому національному аграрному університеті та призначення в.о. ректора, всупереч Закону про освіту та порушуючи право університету на автономність.
Отже, 100 днів в українському парламенті Андрій Шинькович провів у праці і зі здобутками.
Про це свідчать, до речі, і емоційні та голослівні заяви опонентів та їхніх однодумців у ЗМІ. Їх небагато, але вони є.
Як мовлять східні мудреці – ПЕС ГАВКАЄ, ВІТЕР НЕСЕ, А КАРАВАН ІДЕ.
Українці кажуть інакше -- У ВАСИЛІВ ДУРНИХ ДІТЕЙ НЕМА.
Владислав Кочуков, для Багнета