ЗСУ увійшли на Курщину з американською технікою без дозволу США, – NYT

ЗСУ увійшли на Курщину з американською технікою без дозволу США. Пентагон назвав це шантажем, але підтримку не припинив, щоб не залишити бійців без зброї.
Про це пише NYT у матеріалі "Секретна військова співпраця США й України: якою була роль Америки в українських військових операціях проти Росії".
У критичні моменти партнерство було основою українських військових операцій. Пліч-о-пліч у командному центрі місії Task Force Dragon у Вісбадені американські та українські офіцери планували контрнаступи Києва. Масштабні зусилля американців зі збору розвідданих як керували масштабною стратегією бою, так і передавали точну інформацію про цілевказівку українським солдатам на місцях.
2023 року Залужний пропонував наступ на Мелітополь, щоб задушити російські війська в Криму. Однак Сирський наполіг на Бахмуті, Зеленський його підтримав. Очікуваного прориву не сталося: наступ просувався повільно. Байден зрозумів, що він не йде за планом, і зняв обмеження на удари по російській території — тоді відбулися перші удари по Бєлгороду.
У серпні ЗСУ без дозволу зайшли в Курськ, використовуючи американську техніку. У Пентагоні це назвали шантажем, але підтримку не припинили. Американці могли "витягнути штепсельну вилку на коробці операцій". Проте вони знали, що це, за словами представника адміністрації США, "може призвести до катастрофи". Зеленський назвав це козирем на переговорах.
Після перемоги Трампа страх лише зростав. Байден на прощання дозволив удари Storm Shadow і ATACMS по рф. Першою мішенню став північнокорейський генерал у Курську. Адміністрація також дозволила Вісбадену та ЦРУ підтримувати удари ракетами та безпілотниками великої дальності по ділянці півдня росії, яка використовувалася як плацдарм для наступу на Покровськ.
Підготував: Сергій Дага