Японія посилює обороноздатність на тлі загроз від Китаю та Північної Кореї

У Японії 24 березня запустили нове командування Сил оборони для кращої інтеграції наземної, морської та протиповітряної оборони. Це зробили для посилення обороноздатності країни й забезпечення кращої координації з армією США.
Про це пише Kyodo News.
При Міністерстві оборони створили Об’єднане оперативне командування SDF зі штатом близько 240 людей. Командування очолив генерал Кенічіро Нагумо.
Цей крок є частиною постійних зусиль Японії щодо значного зміцнення своєї оборонної спроможності на тлі загроз від Китаю та Північної Кореї.
«Наша країна стикається з найжорсткішим і найскладнішим середовищем безпеки в післявоєнну епоху, і запуск нового командування має велике значення», — заявив на церемонії міністр оборони Ген Накатані.
Нова структура дозволить начальнику Об’єднаного штабу зосередитися на підтримці міністра оборони, тоді як новий об’єднаний штаб керуватиме підрозділами по всій Японії.
Голові Об’єднаного оперативного командування надають широкі повноваження під час непередбачених ситуацій, починаючи від розподілу сил і закінчуючи керівництвом операціями, охоплюючи дії, які також можуть включати космічний і кіберпростір.
Раніше Kyodo News із посиланням на урядові джерела писало, що Японія розглядає можливість розміщення ракет великої дальності на південному острові Кюсю. Звідти вони зможуть досягати Північної Кореї та прибережних районів Китаю.
Нагадаємо, нещодавно Пекін укотре пригрозив Тайваню, що «забере» острів рано чи пізно. Так, наприкінці лютого Міноборони Тайваню зафіксувало навколо острова 45 китайських військових літаків і 15 кораблів ВМС КНР.
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною, тож останніми роками посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів. Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо знадобиться — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
У листопаді 2022 року лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню й прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Попри це, США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.
У Пекіні наголошували: під час переговорів між міністрами закордонних справ України та Китаю 2024 року українська сторона заявила, що підтримує позицію КНР щодо Тайваню та буде дотримуватися принципу «одного Китаю».
Підготувала: Ніна Петрович