22:48 / 24.02.2025 Политика

Трамп дотисне Зеленського щодо підписання угоди про використання копалин

Президент США Дональд Трамп заявив, що зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським для підписання угоди щодо рідкісноземельних мінералів цього або наступного тижня.

Про це він сказав перед переговорами з президентом Франції Емманюелем Макроном у Білому домі.

За словами Трампа, Зеленський може приїхати до США цього або наступного тижня, щоб підписати угоду про корисні копалини

«Я зустрінусь із президентом Зеленським.. Я б хотів зустрітися з ним в Овальному кабінеті. Зараз угода опрацьовується. Вона дуже близька до фінального рішення», — заявив президент США.

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерка юстиції України Ольга Стефанішина заявила зранку 24 лютого, що команди України та США перебувають на завершальному етапі переговорів щодо українських рідкісноземельних мінералів.

Напередодні, 23 лютого, спеціальний посланець США Стів Віткофф також заявляв, що очікує укладення угоди між Вашингтоном і Києвом щодо корисних копалин уже цього тижня.

Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче отримати відплату за американську допомогу Україні під час повномасштабної війни проти росії. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій у видобуток корисних копалин — це він обговорював з американським президентом у вересні 2024 року, а також вніс це у свій План перемоги як один із пунктів.

Міністр фінансів США Скотт Бессент приїжджав до Києва з проєктом угоди про українські надра, однак Зеленський не підписав цієї угоди, пояснивши, що документ не відповідав українським інтересам. ЗМІ писали, що США захотіли отримати право на 50% запасів корисних копалин в Україні. У Білому домі назвали відмову Зеленського «недалекоглядною».

Після цього Трамп заявив, що Україні потрібно провести вибори, оскільки глава української держави Володимир Зеленський буцімто має лише 4% рейтингу підтримки. Він також сказав, що Україні «не слід було починати» війну, і припустив, що за три роки можна було домовитися про мир.

Крім того, за словами президента США, Україна «матиме проблеми», якщо не підпише угоду з Вашингтоном.

Водночас Майк Волц заявляв про те, що США заслуговують на «відшкодування своїх інвестицій», а не на «ескалацію риторики» та «дивний спротив» з боку України.

Підготувала: Ніна Петрович