20:03 / 10.01.2025 Политика

Болгарські радикали висловили свої претензії на Південну Бессарабію

Лідер проросійської партії Болгарії «Відродження» Костадін Костадінов вважає, що його країна може претендувати на Південну Бессарабію, частина якої перебуває у складі України. Українське посольство вимагає засудити його заяви.

Свої претензії Костадінов виклав у Facebook.

Він вважає цілком виправданими претензії обраного американського президента Дональда Трампа до Канади, яку він хоче зробити новим штатом США, і до Панамського каналу, який він хоче узяти під контроль.

Болгарський політик також сказав, що його партія прагне об’єднання Болгарії та Македонії:

Саме тому «Відродження» повністю підтримує претензії новообраного президента США: «Немає нічого більш логічного, ніж для двох країн зі спільною історією, спільним походженням, спільною мовою і спільним народом стати однією країною».

Крім цього, Костадінов згадав про Південну Бессарабію, частина якої зараз перебуває у складі України. Він написав, що цей регіон нібито є частиною болгарської держави вже понад 450 років і що там більшість населення становлять болгари.

«Україна розпадається, і на майбутньому мирному конгресі, який вирішить долю невдалої так званої української державності, Болгарія повинна претендувати на болгарську Бессарабію», — вважає він.

Посольство України в Болгарії вже відреагувало на такі заяви болгарського політика, сказавши, що вони «є неприпустимими для політика країни-члена ЄС, і підтверджують його системне просування наративів кремля».

Там закликають керівництво болгарської держави засудити висловлювання Костадінова, «який підбурює до руйнування норм міжнародного права, спотворює історичні факти та заохочує до переділу кордонів в Європі».

Нагадаємо, що протягом своєї незалежної історії Болгарія проводили політику болгаризації меншин. Особливо цей процес загострився у 1984-1989 роках. 29 травня 1989 року лідер Болгарії Тодор Живков виступив з заявою по радіо та телебаченню, в якій закликав Туреччину відкрити кордони для тих, хто бажає залишити Болгарію. 3 червня Туреччина відкрила кордони, але 21 серпня 1989 року знову закрила, голова уряду Тургут Озал заявив, що Анкара готова приймати максимум 30 тис. осіб у рік. Все ж 311 862 особи цим скористалася та емігрували в Туреччину.

Підготувала: Ніна Петрович