16:48 / 09.01.2025 Политика

Рада продовжила термін добровільного повернення на службу військовослужбовців, які пішли у СЗЧ

Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада підтримала рішення продовжити термін добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ).

Тепер це можна зробити без покарання до 1 березня 2025 року.

Днями заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук повідомляла, що на відомчій нараді обговорювали продовження цього терміну. Тоді вона зазначала, що для роботи з повернення воїнів можна активніше залучати рекрутерів з успішних бойових підрозділів.

“Якщо у когось виходить успішно повернути бійця у стрій, ну то треба дати людям працювати й усіляко підтримати. До слова, не допускати ситуації, коли підрозділ домовився забрати людину після СЗЧ до себе, а її направляють до іншого підрозділу”, – йшлося в повідомленні.

Працівники ДБР затримали командира однієї з рот 155 окремої механізованої бригади імени Анни Київської, який самовільно залишив частину (СЗЧ) і підбурив на це своїх підлеглих. Йому повідомили про підозру.

Військова частина Сергія Гнезділова, який пішов у СЗЧ, анулювала згоду щодо його повернення на службу.

У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини.

Раніше Костопільський райсуд Рівненської области розглянув справу, пов’язану з масовою втечею військовослужбовців з місця дислокації.

Як зазначено у матеріалах справи, на території Рівненської области була створена зведена рота, більшість особового складу якої складалася з військовослужбовців, які нещодавно повернулися після самовільного залишення військової частини. У період з 18 до 26 листопада з роти втекли одразу 16 військовослужбовців.

Командування військової частини та прокуратура вирішили, що у такому стані речей у зведеній роті є безпосередня провина капітана Володимира С., унаслідок чого стосовно капітана було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 (недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду) Кодексу про адміністративні правопорушення. 17 грудня 2024 року Костопільський райсуд Рівненської области закрив провадження у справі у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На думку генерала Віктора Муженка, зараз виникає проблема у тому, що у нас обмежений ресурс для призову. "Купа заброньованих з’явилася в новому законі. Працівники деяких силових структур, структур безпеки, поліція, наприклад, і таке інше, ці працівники отримали бронь, чого раніше не було. А закон і Конституція України передбачають рівність громадян перед законом. І священним обов’язком кожного громадянина є що? Захист своєї Батьківщини! І от, ми відійшли від цих принципів і отримали те, що маємо на сьогодні", – переконаний генерал.

Підготувала: Ніна Петрович

ТЭГИ: