Байден готує "прощальний удар по військовій скарбничці" путіна, – WP
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Президент США Джо Байден розглядає можливість запровадити нові санкції проти енергетичного сектору росії в останні тижні свого президентського терміну. Про це повідомила газета The Washington Post, посилаючись на слова чотирьох джерел.
Видання назвало можливі санкції "прощальним ударом Байдена по військовій скриньці Путіна". The Washington Post пише про "war chest", що можна перекласти як "військовий бюджет" або "військова скарбничка".
Нові заходи можуть бути спрямовані проти так званого тіньового флоту росії - танкерів, які перевозять російську нафту в обхід санкцій.
Крім того, обмеження можуть поширити на експортерів російської нафти, які раніше не підпадали під санкції. Також розглядається можливість відкликати ліцензії, що дозволяють банкам обробляти платежі за російські енергоресурси.
Запровадження санкцій дасть команді обраного президента США Дональда Трампа більше важелів тиску на володимира путіна в ході переговорів про припинення російсько-української війни.
Високопосадовий американський чиновник заявив, що ці заходи дозволять Україні бути у найкращому можливому становищі для самооборони та вести переговори щодо миру на справедливих умовах.
Агентство Bloomberg першим повідомило 11 грудня, що США розглядають санкції проти торгівлі російською нафтою. Команда Байдена опрацьовує обмеження на експорт деяких видів російської нафти, а також санкції проти тіньового флоту, який бере участь у перевезенні нафти.
З початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну у лютому 2022 року влада США запровадила санкції проти російських банків, оборонних, промислових підприємств та інших компаній. При цьому російський енергетичний сектор постраждав лише частково.
З початку війни адміністрація Джо Байдена остерігалася серйозно впливати на експорт російських енергоносіїв, побоюючись, що це призведе до стрибка цін на нафту і, як наслідок, до зростання цін на бензин у США.
На продаж нафти та газу припадає від третини до половини всіх доходів російського бюджету, зазначає The Washington Post. На цьому тлі країни G7, включаючи США, почали обговорювати зниження стелі цін на російську нафту, що діє з лютого 2023 року, з $60 до $40 за барель,
Євросоюз у рамках 15-го пакету санкцій проти росії, оголошеного 16 грудня, запровадив обмеження проти судноплавних компаній, пов'язаних з тіньовим флотом росії, а також 52 танкерів з третіх країн, які перевозили російську нафту.
Підготував: Сергій Дага