23:45 / 19.12.2024 Политика

Проросійська Угорщина лобіює виключення рашистів із санкційних списків Євросоюзу

Угорщина в межах 15-го пакета санкцій Європейського Союзу проти росії заблокувала внесення в санкційний список російських олігархів Іскандара Махмудова та Андрєя Бокарьова.

Про це стало відомо порталу VSquare.

Латвія наполегливо намагалася включити Махмудова і Бокарьова до санкційного списку ЄС через їхню активну підтримку повномасштабної війни росії проти України.

Однак ці зусилля не увінчалися успіхом під час ухвалення як 14-го, так і 15-го раундів санкцій ЄС через, за інформацією VSquare, заперечення Угорщини.

"Ми не можемо вдаватися в подробиці щодо конкретних випадків, які не були включені до наших списків", – заявила речниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Аніта Гіппер у відповідь на прохання про коментар.

Узбецько-російський олігарх Іскандар Махмудов і його поплічник Андрєй Бокарьов – мільярдери, які є співвласниками концерну "Калашников" і російського залізничного гіганта "Трансмашхолдинг", який також постачає військову техніку.

Як припускає VSquare, причиною блокування санкцій з боку Угорщини може бути той факт, що "Трансмашхолдинг" мав спільне підприємство в країні, до якого був дотичний угорський міністр оборони Крістоф Салай-Бобровницький.

Ще у 2022 році журналісти зʼясували, що Махмудов і Бокарьов продовжували вести діяльність у країнах Балтії, а їхні компанії навіть вигравали гранти ЄС.

Нагадаємо, угорська сторона публічно говорила, як не допустила накладання санкцій Євросоюзу на патріарха російської православної церкви Кіріла та посла росії в ООН Васілія Нєбєнзі.

Наприкінці липня глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що Угорщина виглядає все більш ізольованою у ЄС, а її позиція дратує решту країн-членів.

З 1 липня Угорщина почала своє піврічне головування в Раді Європейського Союзу, попри те, що депутати Європарламенту раніше зібрали 20 тисяч підписів проти цього.

Як відомо, відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.

Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.

"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Тож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, вони є насправді спадкоємцями огидної сегрегаційної і геноцидної політики Угорщини ХХ століття..."

Підготувала: Ніна Петрович