Палата представників США не підтримала ленд-ліз для України на 2025 рік, – посол
Фото: Getty Images
Палата представників Конгресу США затвердила законопроєкт про оборонний бюджет на 2025 рік (NDAA), однак у фінальному тексті документа відсутнє положення щодо продовження програми ленд-лізу для України.
Як повідомила посол України у США Оксана Маркарова у своєму Facebook, раніше Сенат включив до законопроєкту пропозицію щодо продовження дії Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні. Українське посольство активно працювало над підтримкою цього положення.
– Однак законопроєкт, затверджений Палатою представників не містив такого положення. У консолідованому тексті законопроєкту відповідне положення не включено, - констаатувала посол.
Водночас, за її словами, посольство продовжує працювати над збереженням механізму ленд-лізу, зокрема в рамках двопартійного законопроєкту "Stand with Ukraine Act".
Що таке ленд-ліз
Ленд-ліз — це політика США, спрямована на забезпечення союзників військовою технікою, боєприпасами, продовольством та іншими стратегічними ресурсами. Вона передбачає надання допомоги на умовах, що це сприятиме обороні самих Сполучених Штатів.
Вперше закон про ленд-ліз було прийнято у 1941 році під час Другої світової війни, а вдруге — у 2022 році для підтримки України після російського вторгнення.
Основні положення ухваленого бюджету
Оборонний бюджет на 2025 рік, затверджений Палатою представників, становить 883,7 млрд доларів. У ньому передбачено, серед іншого, створення спеціального фонду для Тайваню, подібного до програм допомоги Україні.
Документ підтримали 281 член Палати, проти висловилися 140 законодавців, зокрема 16 республіканців і 124 демократи. Тепер законопроєкт має бути розглянутий Сенатом, що очікується наступного тижня.
Підготував: Сергій Дага