Трамп не хотів бачитися із Зеленським у Парижі, але його переконав Макрон, – Axios
AP Photo/Aurelien Morissard
Новообраний президент США Дональд Трамп, який 7 грудня зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським у Парижі, не дуже хотів розмовляти з ним. Але, зрештою, він погодився на це.
Про це пише Axios, покликаючись на власні джерела.
Як зазначають співрозмовники видання, провести розмову із Зеленським намовив Трампа президент Франції Емманюель Макрон. Розмова тривала 45 хвилин і була "хорошою та плідною".
По її завершенню Зеленський заявив, що сторони провели "хорошу, продуктивну зустріч", а також додав, що "президент Трамп, як і завжди, налаштований рішучо".
За словами українського глави держави, політики говорили про "наших людей", ситуацію на полі бою та справедливий мир для України.
Цей візит відбувся на тлі повідомлень, що радники Трампа приватно обговорюють, як завершити війну в Україні. Reuters писав, що їхні ідеї мають деякі спільні елементи, зокрема йдеться про відмову України від членства в НАТО та передання росії вже захоплених москвою територій.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Сербия договорилась о поставках газа с РФ, – Вучич»
Мир «Вашингтон стягує до берегів Венесуели спецназ, авіаносці та атомну субмарину, – WSJ»
Политика «Отсутствие ясных сигналов от России о готовности к компромиссу вызывает беспокойство, – Витакер»
Мир «Незважаючи на обмеження: 2024 року ЄС закупив російських морепродуктів більше ніж на 700 млн. євро»
Экономика «Мінфін: ПДВ для ФОПів хочуть зробити автоматичним»
Политика «Питання майбутнього ЗАЕС залишається одним із найскладніших пунктів потенційної мирної угоди, – Зеленський»