Бізнес має бути готовим до сценарію війни і відповідно адаптувати свої виробничі та розподільчі ланцюжки, – адмірал Бауер
Керівництво найбільших західних компаній має бути готовим до умов війни і відповідним чином налаштувати свої виробничі та розподільчі лінії, щоб стати менш уразливими для шантажу з боку росії та Китаю.
Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер, передає The Moscow Times.
“Якщо ми зможемо забезпечити доставку всіх життєво важливих послуг та товарів у будь-яких умовах, це стане ключовою частиною нашої сили стримування”, – сказав Бауер.
За його словами, стримування противника включає не лише військові можливості, а й використання всіх доступних інструментів за умов війни.
“Ми бачимо це на прикладі зростання кількості актів саботажу, а Європа відчула це на собі у зв’язку з постачанням енергії. Ми думали, що уклали угоду з „Газпромом“, але насправді ми уклали угоду з містером Путіним. Те саме стосується китайської інфраструктури та товарів. Ми насправді укладаємо угоду із Сі Цзіньпіном”, — зазначив він.
Він вказав на сильну залежність західних країн від постачання з Китаю, де виробляється 60% всіх рідкісноземельних матеріалів та обробляється 90%. За словами адмірала, хімічні компоненти для седативних засобів, антибіотиків, протизапальних препаратів та медикаментів для лікування гіпотонії також надходять із Китаю.
“Ми наївні, якщо думаємо, що Комуністична партія ніколи не використовує цієї влади. Керівники бізнесу в Європі та Америці мають зрозуміти, що комерційні рішення, які вони ухвалюють, мають стратегічні наслідки для безпеки їхніх країн. Бізнес має бути готовим до сценарію війни і відповідно адаптувати свої виробничі та розподільчі ланцюжки”, — наголосив Бауер.
Нагадаємо, у НІмеччині на випадок війни ведеться розробка національного плану, спрямованого на створення та модернізацію захисних споруд. Документ розробляють Федеральне відомство цивільного захисту та допомоги при катастрофах спільно з регіональною владою.
Підготувала: Ніна Петрович