В українського посла в Молдові зарплатня майже вдвічі вища, ніж у Залужного
Серед найбільш високооплачуваних українських послів — очільники дипломатичних відомств у Молдові, Чилі та Австрії. Посол України у Великій Британії Валерій Залужний — на п’ятому місці.
Про це пише LIGA.net із посиланням на дані від МЗС.
Так, за один літній місяць колишній надзвичайний та повноважний посол України в Молдові Марко Шевченко після вирахування податків у середньому отримував 102 795 гривень.
LIGA.net зазначає, що Шевченка звільнили ще в березні, проте він продовжував отримувати зарплату влітку. А в серпні отримав аж 186 349 гривень. Як пояснили у МЗС, цю суму посол отримав як надбавку за доступ до держтаємниці (10 525 гривень) і за щорічну відпустку після завершення довготермінового відрядження (220 964 гривні). А втім, це без вирахування податків.
На другому місці — посол України в Чилі Юрій Дюдін. Улітку він у середньому отримував 63 794 гривні. Третє місце посів посол Австрії Василь Химинець із зарплатнею 63 550 гривень.
Четверте місце із зарплатою 63 470 гривень поділили посол у Німеччині Олексій Макеєв і посол двох посольств — Польщі та Чехії — Василь Зварич.
Середня зарплата посла України у Великій Британії Валерія Залужного за липень-серпень після вирахування податків становила 59 947 гривень.
Загалом, як зауважує LIGA.net, у середньому зарплата українського посла у 2024 році становить 56 412 гривень. Однак законодавство передбачає різноманітні соціальні гарантії та забезпечення для послів, як-от надбавку за дипломатичний ранг, оплату навчання для дітей, оренди житла, медичної допомоги тощо.
На одного працівника закордонної дипломатичної установи у 2024 році заплановано в середньому 4,56 мільйона гривень. Середньорічні витрати на оренду житла для керівника установи сягають 2,15 млн гривень.
Підготувала: Ніна Петрович