18:10 / 18.09.2024 Политика

Зеленський хоче, щоб Байден до кінця свого президентського терміну запросив Україну до НАТО

Президент Володимир Зеленський сподівається отримати від очільника США Джо Байдена запрошення для України на вступ в НАТО до того, які закінчиться його каденція.

Про це повідомляє Le Monde.

“Український президент, сподіваючись прискорити закінчення війни, прагне переконати президента США вжити рішучих заходів і дати Києву можливість вступити в переговори з позиції сили”, — сказав оглядач Сільві Кауффманн.

За словами експерта, Зеленський не хоче, щоб йому нав’язували будь-які примусові рішення. У зв’язку з цим він розробив “мирний план” і “план перемоги”, які він планує у Вашингтоні представити президенту Джо Байдену, двом кандидатам — Дональду Трампу і Камалі Гарріс, а також Конгресу.

“Мирний план” має привести до відновлення миру. Другий план спрямований на те, щоб зробити Україну сильнішою після досягнення мирної угоди. Оскільки Путін не виявляє схильності до реальних переговорів, мета встановлення миру залишається вельми умоглядною. Що Зеленський хоче отримати від Байдена до того, як він залишить Білий дім у січні 2025 року, так це запрошення Україні вступити до НАТО після закінчення війни. Це один із ключових пунктів “плану перемоги”, — сказано в статті.

Повідомляється, що найбільшою проблемою є те, що Байден, людина часів холодної війни, зосередився на ідеї, що членство України в НАТО призведе до Третьої світової війни. Тому його план полягає саме в тому, щоб допомогти Україні в поміркованому режимі, щоб уникнути ескалації.

“Усе залежить від рішення Байдена”, — заявив раніше Зеленський.

Кауффманн додав, що його обнадіяла заява радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана про те, що президент Байден “сповнений рішучості використати чотири місяці, що залишилися до закінчення терміну його повноважень, щоб поставити Україну в найкраще можливе становище для перемоги”.

До слова, у липні віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що запрошення для України в НАТО залишається на порядку денному Альянсу, і може бути надано в будь-який момент.

Нагадаємо, лідери держав-членів Північноатлантичного альянсу одностайно підтримали нову риторику Альянсу щодо майбутнього вступу України до НАТО.

Як повідомлялося, на завершення 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили “Український договір”. Цей документ став доповненням до Спільної декларації G7, погодженої на попередньому саміті НАТО у Вільнюсі. Загалом до нього приєдналися вже 32 учасники. Документ відкритий для підписання іншими країнами та фіксує довгострокову військову й оборонну підтримку, розвиток майбутніх Сил оборони України та механізм екстрених консультацій між партнерами на випадок ескалації війни, що триває, чи можливої агресії в майбутньому.

Підготувала: Ніна Петрович