ЄС може позбавити Угорщину права голосу для ухвалення траншу Україні
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Країни-члени Європейського Союзу розглядають можливість позбавлення Угорщини права голосу, щоб схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках. Про це повідомляє Financial Times.
За даними видання, деякі чиновники у Брюсселі пропонують застосувати процедуру покарання за статтею 7 договору про Європейський Союз 2007 року за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу.
Крок може заблокувати будь-яка інша держава-член, але зміна уряду в Польщі означає, що Угорщина більше не має гарантованого захисника. Проте багато країн нервують з приводу використання того, що, по суті, є найбільшою зброєю ЄС проти держави-члена.
Натомість за словами чиновників, пріоритет у тому, щоб переконати Орбана, ясно пояснивши те, що вони назвали "повними витратами" його ізоляції. Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду про допомогу Україні кожен окремо, хоча це займе час і запропонує лише короткострокове рішення.
"Можливо, Угорщина може створити більше проблем, — сказав високопосадовець ЄС, який був присутній на саміті в Брюсселі минулого тижня. — Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але зрештою Угорщина не зможе перешкодити нам надати гроші Україні".
BAGNET нагадує, канцлер Німеччини Олаф Шольц перед голосуванням за початок переговорів про вступ України в ЄС у четвер, 14 грудня, запропонував угорському прем’єр-міністру Віктору Орбану "випити кави за межами зали". За словами Шольца, він запропонував Орбану короткий таймаут, щоб дати можливість країнам-членам ЄС досягти згоди щодо переговорів про вступ з Україною. Після нетривалих роздумів, угорський прем’єр погодився.
Підготував: Сергій Дага