Переможець конкурсу на облаштування канатної переправи скаржиться на тиск прокуратури та брудні ігри конкурентів
Під Господарським судом м. Києва активісти вимагали припинити незаконний тиск прокуратури Києва на реалізаторів інвестиційного проєкту канатної переправи через р. Дніпро на Труханів острів, пише NewsWeek
Наразі підприємство ТОВ «Активна країна», яке стало переможцем відкритого конкурсу КМДА на зведення атракціону, зазнає неправомірного тиску зі сторони прокуратури та введених в оману активістів, яких стимулюють конкуренти.
У четвер, 18 листопада відбулося засідання Господарського суду м. Києва, якому передував мітинг киян на підтримку ТОВ «Активна країна».
Під будівлею суду активісти вимагали припинити незаконний тиск прокуратури Києва на реалізаторів інвестиційного проєкту канатної переправи через р. Дніпро на Труханів острів
Див. репортаж із зали суду:
«Ми просто вражені цинізмом та підступністю опонентів, які на рівному місці хочуть відмінити результати інвестиційного конкурсу, у якому ми перемогли законно та прозоро. Опоненти закидають, що наші документи начебто не відповідають якимось вимогам, що в нас немає фінансових гарантій та досвіду будівництва такого складного атракціону і, мовляв, ми не в змозі забезпечити безпечну експлуатацію атракціону в майбутньому. Усі закиди та звинувачення, що нам намагаються інкримінувати, абсолютно безпідставні - ви можете легко все це перевірити», - розказав журналістам під час акції директор ТОВ «Активна країна» Денис Курта.
- «По-перше. Відповідально заявляю, що усі професійні та інвестиційні гарантії ми вчасно надали, і вже сплатили близько 1700 000 гривень до міської казни, поки що не заробивши жодної копійки. Більше того, ми вкладаємо у проєкт додаткові кошти, бо як показали наші розрахунки, заявленої суми у предпроєктній пропозиції від міста для якісного та безпечного будівництва не вистачить.
По-друге, вирішальним чинником нашої перемоги була краща пропозиція виплат до міського бюджету – більш як 107 000 гривень щомісяця. Це майже в 10 раз перебільшило суму найближчого конкурента що складала 15 000 грн.
По-третє, ТОВ «Активна країна» має найбільший досвід проєктування, монтажу та експлуатації подібних об’єктів в Україні. Ми успішно працюємо на цьому ринку з 2015 року і побудували більш як 30 складних об’єктів, тролеїв та інших атракціонів, що досі працюють та радують людей.
По-четверте, нам закидають, що ми “будуємо” на зсувонебезпечному схилі без дозволу СУППР, що може викликати проблеми із майбутньою безпекою атракціону. Ще раз пояснюю ситуацію - на етапі предпроєкту КМДА, а саме Київське Інвестиційне Агентство, взяло на себе всі зобов’язання на погодження дозвільної документації, згідно розробленого предпроєкту та згідно всіх вимог чинного законодавства. Хочу наголосити, що канатна переправа – це не об’єкт капітального будівництва, це легка збірно-розбірна тимчасова конструкція, облаштування якої за діючим законом не потребує узгоджень із СУППР, бо не втручається у рельєф та геологічні пласти і не несе великого навантаження. Проте ми готові дотримуватись усіх рекомендацій СУППР. Крім того, як можна побачити, наша конструкція розташована на геошурупах. які лише укріпили цю ділянку, та є тимчасовим рішенням не тільки з боку законодавства, але і по своїй суті, бо вони легко викручуються без завдання шкоди навколишньому середовищу. А що стосується сумнівів у безпеці атракціону, до початку експлуатації атракціон має пройти дуже складний етап перевірок Держпраці та інших структур, без дозволу яких атракціон не може бути введений в експлуатацію. Ми будемо першими, хто все це випробує, і хто буде регулярно користуватись атракціоном разом із нашими дітьми», - підсумував Денис Курта свій коментар для ЗМІ.
Підприємець впевнений, що суд дослухається аргументів ТОВ «Активна країна» та відмовить прокуратурі у скарзі, як такій, що не відповідає дійсності.
Під час мітингу біля суду адвокат відповідача Ольга Тарасун, у коментарі журналістам, підтвердила, що всі обвинувачення, які висуває прокуратура, не мають під собою жодного законного обґрунтування, або експертного підтвердження. За словами адвоката, прокуратура вочевидь не розуміє специфіку процесу зведення та роботи атракціонів, та нічим не підтверджує жоден свій аргумент.
Як передають кореспонденти news-week, 2 грудня суддя Турчин С.О. матиме складну дилему – вчинити по букві Закону, або знищити мрію та остаточно зруйнувати інвестиційні перспективи в столиці. Бо хто в здоровому глузді, окрім тіньових ділків, захоче вкладатися у проєкти, якщо немає жодних гарантій твоїх інвестицій і жодних шансів захистити свої права у суді!?
Іванна Петрів, Віктор Бабич, з місця події.
Теги: ТОВ Активна країна, канатна переправа через Дніпро, Прокуратура Києва, тролеї на Труханів острів, корупція, тиск на бізнес, Господарський суд м. Києва, суддя Турчин С.О.