Як Акордбанк і РВС банк під "дахом" НБУ виводять капітал з України
Фото: Кирило Шевченко
Коли курс нашої Держави направлений на євроінтеграцію, як каже наш пане Президент, то виконання міжнародних договорів, Законів України та рекомендацій міжнародних партнерів щодо боротьби з відмиванням грошей на валютних банківських рахунках підприємств-нерезидентів є невід’ємною складовою для досягнення цієї мети. Проте на шляху до досягнення цієї шляхетної мети стали, як не дивно, керівники державних та комерційних банківських закладів, пише "Антикор".
Ще в далекому 2012 році група міжнародних спеціалістів (FATF) визначила стандарти встановлення дій, які свідчать про відмивання грошей та комплекс заходів, направлених на боротьбу з цим жахливим явищем й оприлюднила їх.
Європейський Союз ухвалив надійне законодавство щодо боротьби з відмиванням грошей та прописав його в своїх Директивах, які чітко та безкомпромісно виконуються Центральним Європейським банком, Банками країн-учасниць, а в разі встановлення ознак відмивання на валютних рахунках підприємств, проводять ретельну перевірку та блокують рахунки. Варто відзначити, що практично вся Європа не відкриває та не обслуговує рахунки нерезидентів.
При встановленні факту відмивання грошей країнам слід вживати заходів, аналогічних до викладених у Віденській конвенції, Палермської конвенції та Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, у тому числі законодавчі заходи, що дозволяють їх компетентним органам заморожувати або заарештовувати та конфіскувати гроші без шкоди для прав сумлінних третіх сторін.
Однак наша банківська сфера в особі деяких керівників Національного Банку України та низка керівників комерційних банків нехтують цими правила та йдуть своїм темним шляхом, набиваючи собі кишені.
Звернемо Вашу увагу на АТ «БАНК УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ» код банку (МФО) 320371 код за ЄДРПОУ 22868414, ПУАТ КБ «АккордБанк» код банку (МФО) 380634 код за ЄДРПОУ 35960913 (ЛЕВОВА ДОЛЯ ПОТОКІВ), а також АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «РВС БАНК» код банку (МФО) 339072 код за ЄДРПОУ 39849797 отримали можливість відкривати рахунки компаніям-нерезидентам в іноземних валютах, однак ці «ділки» використовують зазначені рахунки не за призначенням.
Лишається здогадуватись, яку «мзду» отримує директор Департаменту фінансового моніторингу Національного Банку України Бережний Олексій Миколайович, від банкірів не виконання своїх прямих функції, а саме:
- не організовує та не здійснює належним чином нагляд за валютними операціями відносно зазначених комерційних банків;
- методологічне та методичне не забезпечує виконання банками завдань та обов’язків у сфері фінансового моніторингу, а також інших питань, що стосуються сфери діяльності Департаменту фінансового моніторингу;
- не взаємодіє та не проводить інформаційний обмін з центральним органом виконавчої влади, що реалізовує державну політику в сфері фінансового моніторингу та з іншими центральними органами виконавчої влади, правоохоронними органами, діяльність яких спрямована на виконання вимог законодавства в сфері фінансового моніторингу, валютного законодавства України, санкційного законодавства України.
Сумнівність самих банківських операцій полягає у тому, що бенефіціарні власники компаній-нерезидентів є громадяни України, які за допомогою банківських рахунків «виводять» активи з країни в іноземній валюти. Крім того, усвідомлюючи безконтрольність валютних операцій з боку Державного регулятора - Національного Банку України, «користувачі» такої схеми «транзитять» величезні неконтрольовані валютні потоки з «мовчазної» згоди керівників зазначених комерційних банків та керівників деяких підрозділів Національного Банку Україні
Ніхто не бачить кричущі факти підробки банківських документів при відкритті рахунків у зазначених комерційних банках, так як деякі засновники та службові особи підприємств-нерезидентів не мають ніякого відношення до господарської діяльності підприємств та управлінню фінансами «свого підприємства». Якщо провести незначне розслідування це стане відомо всім.
Про «заробіток» керівників зазначених комерційних банків та працівників Національного Банку Україні, які свідомо не вживають заходи моніторингу валютних операцій, не проводять перевірки та не блокують сумнівні валютні операції впродовж тривалого часу, хоча на це мають усі можливості та зобов’язані їх виконувати, усі і так вже здогадались.
На Вашу думку зазначені дії Бережного Олексія завдають істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави, так як з цих «валютних потоків», які завдяки таким ділкам, назавжди залишили територію нашої Держави вже ніколи не будуть сплачені податки та всі необхідні платежі до бюджету?
Автор: Надія Романова