12:44 / 17.03.2021 Политика

"Національна платформа" ініціювала розробку стратегії розвитку Житомирщини

За ініціативою партії «Національна платформа» пройшла онлайн-конференція з напрацювання стратегії розвитку Житомира і Житомирської області.

У робочій групі взяли участь бізнесмен у сфері будівництва Сергій Білобровенко, засновник ГО «Спілка економістів України» Юрій Ущаповський, співробітник обласного Бюро судово-медичної експертизи Лариса Павлюк, керівник компанії «TeslaEnergo» Олег Грамотенко та представник «Національної платформи» Юрій Трач. Учасники зустрічі обговорили проблеми регіону і запропонували шляхи їх вирішення.

Проблеми Житомирщини

За словами Сергія Білобровенка, однією з ключових проблем Житомира є надмірні витрати бюджетних коштів у сфері будівництва, коли тендери на виконання відповідних робіт отримують «правильні» люди і компанії.

«Після децентралізації розмір бюджету Житомира складає приблизно 2,5 мільярди гривень. У зв’язку з цим виникла зацікавленість людей у роботі з бюджетними фінансами, особливо у сфері будівництва. У місті є чимало об’єктів, на виконання яких з бюджету виділені кошти, які не співмірні вартості цих об’єктів. Такого роду присвоєння бюджетних коштів стосується усіх видів будівництва – від доріг до муніципальних об’єктів. Проблеми є з тендерами, з виконанням робіт і прийомом цих робіт. Відповідно, місто отримує роботу пересічної якості за непересічні гроші», - повідомив бізнесмен. 

У свою чергу Юрій Ущаповський вважає, що місцева влада повністю провалила роботу у транспортній сфері.

«Все, що пов’язано з транспортом – найпровальніша ділянка роботи у нашому місті. Перевізники зосереджені на зароблянні грошей, а не на зручності громадян», - розповів він.

Співробітник Бюро судово-медичної експертизи Лариса Павлюк поскаржилася, що в області є великі проблеми з фінансуванням її сфери діяльності, у зв’язку з чим багато фахівців звільняються з роботи.

«У нас майже перестали фінансувати діяльність судово-медичної експертизи. В області звільнили 100 осіб, ми працюємо на 0,75 ставки, більшість фахівців отримують п’ять тисяч гривень зарплати. Спеціалісти, яких не підготуєш за один день чи тиждень, розбігаються. Морги у Житомирській області – це хліви, де немає ні витяжок, ні води. Люди працюють в жахливих умовах», - розповіла Павлюк.

Керівник компанії «TeslaEnergo» Олег Грамотенко головною перепоною для розвитку Житомирщини назвав корумпованість місцевих чиновників, політиків і правоохоронців.

«Всі проблеми у Житомирській області зводяться до відсутності грошей. У нас найвигідніший «бізнес» знаходитися при владі. На всіх інвестиційних програмах сидять співробітники СБУ, які годуються з них. Окрім розкрадання природніх ресурсів і бюджетних коштів, іншого бізнесу в області не існує. Поки цю систему не зламають, нічого не зміниться», - переконаний він.

Учасники конференції також оцінили якість життя у Житомирі за критеріями Mercer. Більшості сфер життя свого міста вони дали оцінки нижчі середньої.

Шляхи вирішення проблем

Щоби виправити ситуацію на Житомирщині, місцева влада, судова система і правоохоронні органи повинні перестати прикривати один одного та запрацювати чесно і відкрито, вважає Білобровенко.

Ущаповський переконаний, що проблеми регіону почнуть вирішуватися, якщо місцева влада почне дослухатися до думок експертів, для яких професіоналізм, порядність і патріотизм – не пусті слова.

Павлюк, у свою чергу, закликала місцевих посадовців не забувати про сфери, які не прибуткові з точки зору меркантильних інтересів, але які життєво необхідні. А Грамотенко ключем до розвитку області назвав свободу бізнесу.

Перед завершенням конференції модератор Юрій Трач запропонував продовжити координацію для вирішення озвучених у ході зустрічі проблем. Учасники конференції домовилися провести ще одну робочу групу, аби обговорити більш ширший спектр проблем області та продовжити напрацювання стратегії виходу регіону з кризової ситуації.

Р.s. Рейтинг Mercer оцінює міста з кращою безпекою на основі внутрішньої стабільності, злочинності, ефективності правоохоронної діяльності та відносин з іншими країнами. Міста оцінюються за 39 факторами, зокрема за політичною, економічною, екологічною, особистою безпекою, охороною здоров'я, освітою, транспортом та іншим факторам суспільних служб.