Ганна Іщенко: Три кроки до зменшення загазованості у столиці
У квітні 2020 року столиця України деякий час очолювала світовий рейтинг забруднення повітря у містах QIAir. Звичайно, багато в чому причиною такої ситуації стали лісові пожежі. Втім, проблема зменшення загазованості в Києві є надзвичайно актуальною.
Про це веде мову на своїй офіційній сторінці кандидат до Київради від партії «Слуга Народу» Ганна Іщенко.
Для зменшення загазованості в столиці, треба використати міжнародний досвід, переконана кандидатка.
Анн Ідальґо – пані-мер столиці Франції, яку в цьому році вже вдруге обрали на посаду міського голови, є послідовним прибічником ідеї «екологічного міста». Ганна Іщенко розповіла про три її ініціативи, які вже зараз змінюють екологічне середовище Парижа.
Перша. Перетворення правого берегу річки Сени у повністю пішохідну зону. Зараз, замість загазованого та забитого заторами району – це чудовий громадський простір.
Друга. Безкоштовні проїзд у громадському транспорті та використання системи велопрокату для парижан, які молодші за 18 років під час навчального року. До цього 80% школярів підвозили до місця навчання їхні батьки і частіше всього робили вони це саме автівкою. Забезпечивши безкоштовний проїзд, міська влада тим самим зменшила кількість автотранспорту і разом з тим затори у місті.
Третя. Саме пані Ідальґо стала одним з ініціаторів повної заборони дизельних автівок із 2024 року, та бензинових – з 2030. Це рішення вже ухвалено міською радою Парижа. Тобто через десять років французька столиця взагалі відмовиться від вуглецевого транспорту.
«Важливо, що зараз таку ініціативу повністю підтримують жителі міста, хоча перші три роки це викликало у них супротив. І зараз, в тому числі завдяки цій ідеї, пані Ідальґо вдалося переобратися на другий термін. В результаті її діяльності, екологічна ситуація в Парижі вже відчутно поліпшилась й тренд встановлюється позитивний. І деякі з цих прикладів ми можемо використовувати на своїй практиці у Києві. Наприклад, ідея щодо безкоштовної оренди велосипедів – взагалі суперефективна й не потребує глобальної перебудови столичної інфраструктури», – зазначає Ганна Іщенко.
Багато ефективних рішень щодо забезпечення більш екологічного життя у великих містах світу вже впроваджені. І вони так само спрацюють й у Києві. «Для цього треба лише їх правильно реалізувати!» – запевняє Ганна Іщенко.