Мера Одеси Труханова заарештували та ув'язнили прямо в залі суду
Фото: Геннадій Труханов/УНІАН
Мера Одеси Геннадія Труханова взяли під варту з можливістю виходу на свободу під заставу 13,42 млн грн.
Відповідну ухвалу, змінивши міському голові запобіжний захід у рамках "справи Краяна", ухвалив у четвер, 4 травня, Вищий антикорупційний суд, повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, повідомляє Dumskaya.
ВАКС задовольнив клопотання прокурорів САП, які мотивували необхідність арешту Труханова тим, що він досі не вніс заставу в розмірі 30 млн грн, призначену раніше судом.
Крім того, досі зберігається ризик того, що мер може втекти, покинувши країну, а залишаючись у ній - використовувати своє службове становище, щоб чинити тиск на свідків та інших фігурантів справи.
Заставу Геннадію Труханову призначили 25 квітня 2023 року. До цього він був на поруках у вже колишнього нардепа Дмитра Голубова. Запобіжний захід змінили у зв'язку з тим, що останній давно склав повноваження і, таким чином, "не має того авторитету в суспільстві, який може викликати довіру суду".
Один із членів судової колегії не погодився з рішенням колег і написав окрему думку. Він вважає, що Труханова все ж таки потрібно відправити до слідчого ізолятора, оскільки ціла низка фактів, зокрема наявність інших кримінальних проваджень, у яких міський голова проходить як підозрюваний, а також втручання в роботу Південно-західного апеляційного господарського суду (у справі про будинок Руссова), "свідчать про негативну репутацію обвинуваченого через схильність до асоціальної протиправної поведінки".
BAGNET нагадує, "справу Краяна" розглядають уже вдруге. 9 липня 2019 року Малиновський районний суд Одеси виправдав Труханова та інших фігурантів. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала вирок і направила його на новий розгляд у першій інстанції — щоправда, цього разу такою став сам ВАКС.
Обвинуваченими у "справі Краяна", окрім міського голови Одеси, проходять його заступник Павло Вугельман, ексголова постійної комісії міськради з комунальної власності Василь Шкрябай, колишній директор муніципального департаменту комунальної власності Олексій Спектор і його заступник Володимир Радіонов, директор ТОВ "Девелопмент еліт" (продавець адмінбудинку) Петро Загодіренко, директор ТОВ "Valton Group" Ігор Кравченко і директор підприємства "Брокбізнесконсалт" Галина Богданова (оцінювач).
Їхні дії кваліфікували за частиною 5 ст. 191 КК України — "заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб".
Як вважає обвинувачення, згадані особи організували продаж місту адмінбудівлі колишнього заводу "Краян" за завідомо завищеною ціною, внаслідок чого громада зазнала збитків у розмірі 185 млн грн.
Надалі ці кошти, ймовірно, планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник і керівник якого, за даними НАБУ, проживає на тимчасово окупованій території Луганської області.
Заводоуправління в подальшому було відремонтовано. Зараз у ньому розташовується низка виконавчих органів Одеської міськради (так звана "нова мерія").
Підготував: Сергій Дага