02:37 / 24.12.2024 Киев

Подія у столиці об'єднала українців та американців

6 грудня в Києві відбувся Всеукраїнський Форум консервативної політики «Безпека. Цінності. Добробут». Ця подія об’єднала понад 400 українських консерваторів, а також представників американських аналітичних центрів The Heritage Foundation та American Enterprise Institute. 

Форум мав на меті зміцнити співпрацю між консервативними рухами України та США та визначити спільне бачення «правих» цінностей серед українських консерваторів. Участь у Форумі взяли представники американських аналітичних центрів, які відвідали Україну вперше після перемоги Трампа на виборах у США.

Перемога Дональда Трампа на виборах у США змінила політичний ландшафт світу, поставивши консервативні цінності – віру, сімейні традиції, індивідуалізм та вільну економіку – у центр уваги. Україна, як одна з найбільш консервативних країн Європи, має продемонструвати своєму стратегічному союзнику, що її принципи та цінності співзвучні з американськими.

Організатори Форуму – представники українських громад – прагнули налагодити зв’язки між українськими та американськими консерваторами, що є особливо важливим з огляду на формування політики адміністрації Трампа. «Ми повинні співпрацювати з ключовими аналітичними центрами США, щоб донести правду про український консервативний рух та нашу роль у захисті спільних цінностей», – зазначили учасники.

«Мене найбільше здивував консервативний рух в Україні, про який не пишуть в американських медіа. Ви виборюєте релігійну свободу, сімейні цінності. В Україні це набагато сильніше, ніж це знають в США», – підкреслила представниця The Heritage Foundation Janae Stacke.

Участь американців у Форумі вказує на те, що вони хочуть і готові будувати горизонтальну співпрацю з українським суспільством, лідерами громадянського суспільства, благодійними організаціями…

Протягом дня учасники Форуму дискутували про:

  • консервативні цінності українців;
  • роль сім’ї, громади та церкви;
  • економічні виклики під час війни та перспективи відновлення;
  • поглиблення союзницьких відносин між Україною та США.

До обговорень долучилися українські політики, представники громадянського суспільства, військові, економісти, релігійні лідери та капелани, а також експерти з американських аналітичних центрів. Символічним моментом заходу стала спільна молитва за Україну та її захисників у «Храмі миру», де проходив Форум.

«Основна цінність в економіці – це свобода підприємництва. Кожна родина має право на добробут для себе та близьких», – Яна Матвійчук.

Однією з ключових тем обговорення на Форумі стала економіка України та розвиток бізнесу. Дискусію «Економіка війни та відновлення» модерувала Яна Матвійчук – економічна правозахисниця, підприємиця. Участь у цій панельній дискусії взяли: Ярослав Романчук – президент Міжнародного інституту свободи, економіст; Тарас Загородній – керуючий партнер «Національної антикризової групи»; Сергій Войцеховський – член Ради директорів BGV Group; Марк Кистельбойм – Альянс відновлення України; Ігор Фоменко – голова Федерації роботодавців України групи Defence. 

«Окрім війни, для України небезпечними є ще й економічні загрози: відсутність верховенства права, зарегульований ринок ВПК, через що маємо нестачу української зброї, проблеми в енергетиці, слабка відкритість до інвестицій, великі видатки на бюрократичний апарат. По-перше, нам потрібна різноманітна зброя, яка б вироблялася в Україні. По-друге, сьогодні ми чуємо в ЗМІ, що республіканці пропонують Україні відкрити свої надра для приватного капіталу зі Штатів. Але чи готові ми до іноземних інвестицій в надровидобуванні? По-третє, у нас є бюрократичний апарат з цивільними мирними витратами, які не зменшились з початку повномасштабної війни. Це в той час, коли військова економіка має на меті мобілізувати всі можливі ресурси на війну», – зазначила Яна Матвійчук.

Форум став важливим етапом у підготовці до Українського тижня у Вашингтоні, який відбудеться в лютому 2025 року, який відвідають понад 1000 гостей. Ця ініціатива сприятиме подальшому розвитку партнерських відносин між Україною та США, демонструючи консервативну єдність двох народів.

«За останні шість місяців західна цивілізація розпочала різкий ухил до традиціоналізму, оскільки важікі часи, які наблизилися впритул і вже в багатьох країнах настали, вимагають опори на те, що є стабільним. Важкі часи вимагають опори на те, що пройшло випробування віками. І це – традиційні, усталені цінності і парадигми: віра, сімʼя, патріотизм, важка праця, повага до старшого. Це те, що формує потужні суспільства», –сказав Павло Унгурян, координатор Україно-американського партнерства. 

Всеукраїнський Форум консервативної політики став не лише майданчиком для обміну ідеями, а й важливим кроком до зміцнення глобального консервативного руху, покликаного протистояти загрозам сучасного світу.

Підготувала: Ніна Петрович