Знамениті художні майстерні Лаври відчинили свої двері для відвідувачів
Сьогодні, 8 жовтня, художні майстерні у серці Лаври (вул. Лаврська, 15 корпус 30), де більш як 130 років твориться українське мистецтво, відчинили свої двері для відвідувачів. Вхід вільний.
Ці стіни пам‘ятають Івана Їжакевича, чиї неймовірні розписи прикрашають Церкву Преподобних Антонія та Феодосія Печерських з Трапезною палатою, всесвітньо відомих мисткинь Марію Примаченко та Катерину Білокур, автора монументу «Батьківщина-Мати» Василя Бородая, Юрія Хіміча, М.Дерегуса, Г.Якутовича та багатьох інших знакових для українського мистецтва особистостей.
«Приходьте знайомитися з митцями, що продовжують традиції своїх попередників, насолоджуватись спогляданням їхніх творів та найкрасивішим видом на древній Київ з терас майстерень», — запрошують у заповіднику «Києво-Печерська лавра».
В Києво-Печерській лаврі здавна існували свої іконописні традиції та школа, яка була центром давньоруського та українського живопису. У 1880-1883 роках за проєктом академіка архітектури В.І.Сичугова був побудований новий будинок школи живопису. Іконописні майстерні розміщувались на другому поверсі, на першому була ключня. В підвалах будинку розміщувалися льодовня, склад для пивних і квасних бочок, котельня для обігріву будинку.
Іконописна школа знаходилась за Трапезною церквою і була розташована на плато верхньої Лаври. Двоповерхова будівля в плані прямокутна. Оформлена декоративно-фігурною кладкою та плоскиморнаментом з жовтої та червоної цегли. Мастерня має мансарду, вбудовану в конструкцію даху.
В Україні, здавна уславленій своїми художниками, на той час ще не було ані середнього, ані вищого художнього навчального закладу. Їхню роль фактично виконувала Лаврська іконописна школа.
З іконописною школою пов’язані імена відомих митців, таких як Микола Мурашко (1844-1909 рр.) та Іван Їжакевич (1864-1962 рр.) — майбутній керівник Лаврських майстерень, який тут навчався, а згодом викладав.
Після революції 1917 року тут розміщувалася малярна школа Народної освіти України. Зараз в цьому будинку розташовані творчі майстерні Спілки художників України.