Корупція під прикриттям поранених героїв: контрольна комісія Київради рекомендує звільнити директора Департаменту охорони здоров'я Валентину Гінзбург
"Чи може бути щось цинічніше, ніж розкрадання коштів бюджету під прикриттям поранених військових? Чи може влада міста цьому потурати? Виявляється, дехто не зупиниться не перед чим.
Звітую як голова - Вчора тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки видатків бюджету міста під час дії режиму воєнного стану вирішила, що дії директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Гінзбург Валентині Григорівні мають бути зупинені. Комісія рекомендувала міському голові Віталію Кличко її звільнити", – пише у себе на сторінці голова ТКК Київради Зоя Ярош.
У своєму повідомленні Зоя Ярош детально розповіла суть цієї справи.
При затвердженні Програми економічного і соціального розвитку Києва Київрада затверджує загальні обсяги коштів по напрямкам, а вже відповідні департаменти розподіляють гроші на фінансування капітального ремонтів по конкретним суб'єктам, І саме тут криється можливість керівників департаментів в ручному режимі розподіляти кошти на "любимчиків" з "своїми" підрядниками.
Кейс № 1. Адекватна ціна. "Нелюба невістка", як у приказці. Реконструкція будівель з добудовою додаткового корпусу для розміщення Центру нейрореабілітації учасників АТО Київської міської клінічної лікарні № 11 Дніпровського району м. Києва, загальна вартість реконструкції по вищевказаному об’єкту - 236 868 148 грн. Замовником будівництва тут є КП "Інженерний центр". Адекватна вартість з урахуванням БУДІВНИЦТВА нового корпусу.
Кейс 2. Неадекватна ціна друзів Гінзбург. "Люба невістка". Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни за адресою: вул. Федора Максименка, 26 у Оболонському районі. Капітальний РЕМОНТ. Замовником будівництва тут виступає сам госпіталь.
Загальну вартість капітальних ремонтів по цій споруді наразі неможливо назвати, бо роботи розбили на купу тендерів.
Зараз проведено 10 тендерів на капітальний ремонт фасаду та приміщень головного корпусу з-4-го по 11-й поверх (тобто ще не всі поверхи охоплено), на загальну суму більше 1,1 мільярда грн. Так, це більше 30 мільйонів доларів.
За тендерами на ремонти поверхів вже укладено договори, і після проведення останнього тендера - Капітальний ремонт фасадів, покрівлі та заміна вікон на суму 534,64 млн. грн - ми приїхали з виїзною перевіркою. За цим тендером, як і за усіма іншими переміг ТОВ "Абсолют клімат" з ціновою пропозицією 504 232 927,20 грн. Власне, ця компанія була єдиним учасником геть за усіма тендерами.
Чому не заявлялись інші учасники? Бо у тендерах предмет закупівлі прописаний нечітко, тендерна документація нічого не містить, а проекти на виконання всіх капітальних робіт по тендерам замовляються окремо. Тобто чесний підрядник просто не буде знати під час закупівлі що саме йому замовлять.
Виконавцем проектів робіт виступило ТОВ "ІНЖИНІРИНГ БУД ЛТД", яке за даними ресурсу YouControl є компанію, пов’язаною з переможцем - ТОВ "Абсолют Клімат".
На засіданні ТКК голова Департаменту охорони здоров я особисто заявила, що ніякі роботи фасадні не ведуться. А далі виявилось що ТОВ "Абсолют Клімат" робить на об’єкті все що хоче, за повного сприяння керівництва госпіталю та Департаменту. Коли ми приїхали на об'єкт, то побачили замінені вікна (металопластикові на металопластикові!), при цьому заміна вікон входить в умови тендеру на виконання фасадних робіт. Тобто замовник провів тендер на заміну вікон в той час як вікна вже було замінено в рамках виконання інших робіт, але не в межах тендерних умов. На це головлікар і представник підрядника заявили, що вони просто відкорегують раніше укладені договори на виконання робіт по поверхам і включать вікна туди. Так можна?
Крім того, піддослідні заявили, що вже на 80% виконано роботи з ремонту покрівлі.
Але на момент нашої інспекції в системі Прозоро договір на ці роботи опубліковано не було. І тут головлікар і підрядник знову заявили, що все не так і договір існує.
На додачу по ремонту покрівлі відсутні і дозвіл на початок будівельних робіт, відсутній затверджений проект будівництва. Такі саме аналогічні порушення виявлено по всім проведеним тендерам, по яким договори давно укладено і роботи майже завершено.
Як вийшло, що роботи на більше ніж мільярд гривень ведуться, дозвільна документація відсутня або з порушеннями? І ані керівництво госпіталю, ані голова Департаменту охорони здоров'я, ані профільний заступник КМДА нічого цього не бачать? Питання, звісно, риторичне. Або ні.
Але факт залишається фактом: на ці гроші, які витрачаються на де-факто фіктивний ремонт, можна побудувати ще один госпіталь з усім необхідним обладнанням.
Кейс № 3. Підтвердження попереднього. За результатами планового аудиту діяльності КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" встановлено неефективне використання коштів у сумі 14,17 млн грн., з них - завищення вартості матеріалів ТОВ "Абсолют клімат" на суму 14,09 млн. грн. Той саме підрядник. Знову "люба невістка".
Детальніше можна прочитати у звіті контрольної комісії за посиланням: https://kmr.gov.ua/.../proekt-rishennya-kyyivskoyi...
Дякую усім хто повідомляв про факти корупції у приватних повідомленнях. Кожен сигнал опрацюємо.
Сподіваємось, що звіт ТКК потрапить до порядку денного наступного засідання Київради, його буде затверджено і мер відреагує.
Далі буде…