Тарас Панчій: Сьогодні багато міст України використовують наш досвід
У Голосіївському районі до Київради від партії “Удар” балотується громадський діяч Тарас Панчій. Він розповів про свої здобутки у розвитку благоустрою Києва.
Як та чому ви прийшли до команди Кличка? Чому обрали саме Удар?
У молоді роки я був головою профбюро в університеті. Відстоював активну громадську позицію, мені подобалася така робота. Тоді я потрапив до команди Кличка. Віталій Кличко був моїм кумиром як спортсмен та особистість, а я хотів вибрати команду із правильним лідером – з хорошими принципами, правильною позицією, бажанням щось змінити. Буває, що людині бракує певного досвіду, навичок, але якщо є позиція, є характер та бачення ситуації – це головне, а професіоналів для виконання конкретних завдань завжди можна знайти.
Я приєднався до команди Кличка з самого початку, згодом став головою молодіжного крила Удару в Києві. Мені дуже імпонує те, що тут збираються правильні люди та правильні лідери. Часом трапляється, що у команді опиняються різні випадкові люди, але вірний локомотив викидає таких людей з системи. Такою є команда Кличка.
Найголовніше для мене, що ця команда має ідеологію, принципи, українську позицію та щиро хоче змінити місто та країну.
Ви керували Департаментом благоустрою міста Києва. Назвіть, будь-ласка, п’ять своїх головних досягнень на цій посаді.
Перше – це вирішення великої проблеми Києва із незаконно встановленими автозаправочними станціями без дозвільних документів, зокрема на користування ділянками. Це були об’єкти підвищеної небезпеки, що несли загрозу надзвичайних ситуацій у Києві. Нам вдалося організувати демонтаж цих незаконно встановлених станцій – понад 200 одиниць. А це високодохідний бізнес, тому на нас чинили великий тиск. Та попри весь опір ми досягли мети – забезпечили безпеку киян.
Друге – упорядкування тимчасових споруд у Києві. Коли прийшов Кличко, у столиці було 20 тисяч таких об’єктів, які працювали, не сплачуючи податків та зборів до міського бюджету. Чимало споруд стояли на тротуарах, біля входів у метро, заважали людям, створювали антисанітарію. Ми прийняли рішення упорядкувати ситуацію, розробили тимчасову схему та нормативи. Адже всі об’єкти неможливо було одночасно демонтувати. Тому ми запропонували всім підприємцям укласти договори с департаментом благоустрою і до проведення конкурсів здійснювати діяльність. Понад 6,5 тисяч підприємців уклали договори та почали сплачувати податки. Інші, понад 10 тисяч, попали під демонтаж.
Третє – нам вдалося організувати інспекції з благоустрою. Ми запровадили програму «Чисте місто», за якою вся територія Києва розбита на сектори. Майже 100 інспекторів працюють в контакті з райдержадміністраціями, комунальними підприємствами та профільними департаментами. Було розроблено спеціальне програмне забезпечення. Кожен інспектор має гаджет з програмою, яка дає можливість бачити всю базу – які об’єкти, хто балансоутримувач тощо. Інспектори через геолокацію можуть бачити все, що відбувається та оперативно вживати заходи. Програма підтягує кадастр та межі ділянок. Там, де раніше писали листи, дізнавались, чекали відповіді, зараз питання вирішується за 30 секунд на місті. Запровадженню програми також чинили опір, проте сьогодні вже багато міст переймають наш досвід.
Четверте. Ми почали будівництво нового притулку для тварин. З 2003 року були спроби, витрачались кошти на проект, який потім загубили та інше. Мені вдалося за допомоги мера розпочати будівництво. Проект запустили, виконали підготовчі роботи. Будівництво об’єкту на вулиці Автопарковій триває. Цей проект вирішить великі питання для міста, адже найближчий притулок у Бородянці. Це - 90 км від Києва. А ми запропонуємо киянам для їх улюбленців великий сучасний комплекс: притулок, клініку, готель для тварин.
П’яте. Ми розробили нові правила благоустрою міста Києва. Це надзвичайно важливий документ, за яким живе все місто. Це Біблія для всіх робочих підрозділів КМДА – департаментів транспорту, благоустрою, архітектури, де визначаються умови утримання та прибирання територій. З 2008 року він не змінювався, а за цей час з’явилися нові тенденції та технології. Розробка комплексного документу, за яку, до речі, ніхто не хотів братися, тривала рік. Ми консультувались, вивчали зарубіжний досвід. Затвердить правила вже новий склад Київради.
Додам, що ми запровадили зміни до Адміністративного кодексу, піднявши штрафи за порушення благоустрою та спростивши правила їх накладання. Раніше суми були 1300 гривень для фізичних осіб та 1700 гривень для юридичних осіб. Якщо раніше порушники спокійно сплачували штраф, то наразі сума зросла до 40 тисяч гривень – це дисциплінує багатьох. Наші заходи покращать стан благоустрою в Києві, полегшать роботу комунальних служб, покращать вигляд міста.