16:00 / 27.12.2011 Здоровье

Вінниччина стала відправною точкою всеукраїнської освітньої програми в медицині

26 грудня стартував пілотний освітній проект для української медицини

 

«Лікар, який не має сучасної спеціалізованої медичної літератури, практично випадає з інформаційного простору. Тому вкрай необхідно забезпечити медичними довідниками та періодичною пресою найближчу до людей ланку медичних закладів – сьогодні це фельдшерсько-акушерські пункти та районні поліклініки», - вважає народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Віктор Корж.

Саме тому 26 грудня стартував пілотний освітній проект для української медицини, в рамках якого усім фельдшерсько-акушерським пунктам чотирьох регіонів Вінниччини будуть передані довідники лікарських препаратів нового видання, а лікарі отримають річну підписку на спеціалізовану періодику. Проект ініційований народним депутатом України Віктором Коржом та відбувається за підтримки фармацевтичної компанії «Nycomed: a Takeda Company».

Вінниччину Віктор Корж курує від самого початку пілотного проекту з реформування медичної галузі. Він надає як методичну, законодавчу, так і посильну матеріальну допомогу лікарям області. Зокрема, спільно з фармацевтичними компаніями «Nycomed: a Takeda Company» та «Кусум Фарм» Віктор Корж вже передав до Червоного Хреста та лікарень Вінничини ліків на суму майже 6 млн гривень.

Уже в цьому році кожен фельдшерсько-акушерський пункт Вінниччини отримає останні видання «Класифікатора лікарських препаратів» та посібника із застосування лікарських засобів «Опіка пацієнта». У довідниках систематизовано інформацію про основні групи лікарських препаратів, механізм їх дії, сфери та способи застосування, а також відомості про життєво важливі вітаміни і мінерали. Крім того, в посібниках представлена ​​інформація про надання невідкладної допомоги у критичних ситуаціях.

Євген Заїка, Голова Представництва компанії «Nycomed: a Takeda Company» зазначає: «Інформаційне забезпечення вітчизняних лікарів – це вдалий перший крок на шляху реформування усієї медичної галузі України. Саме тому наша компанія охоче підтримує подібні ініціативи. У наступаючому році, наприклад, за допомогою Фонду сприяння розвитку медичної та фармацевтичної науки «Ланцет» 12 тисяч українських неврологів та терапевтів отримають підписку на спеціалізовану літературу «The Lancet Neurology» та «Therapia. Український медичний вiсник».

 

ТЭГИ: