08:49 / 08.04.2025 Здоровье

Зловживання сіллю підвищує ризик депресії, – Journal of Immunology

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Зловживання сіллю підвищує ризик депресії, з'ясували вчені з Нанкінського медичного університету. Результати їхнього дослідження опубліковані у Journal of Immunology, пише The Sun.

Високий вміст солі в їжі провокує вироблення білка IL-17A, який може викликати депресивну та тривожну поведінку. 

Дослідники провели експеримент на мишах, у ході якого давали їм сильно солоний раціон. Через п'ять тижнів такої дієти вчені помітили, що у гризунів знизилася активність та інтерес до довкілля.

Ці зміни інтерпретували як депресивну поведінку та пояснили їх підвищеним виробленням цитокіну IL-17A 0 білка, який бере участь у регуляції запальних процесів в організмі.

При цьому у мишей, які не мають рецептора до нього, депресивних настроїв не спостерігалося - це знову підтвердило роль білка у розвитку симптомів психічного захворювання.

"Це дослідження підтверджує важливість дієтичних заходів, таких як зниження споживання солі, як профілактики психічних захворювань. А результати нашої роботи можуть допомогти у розробці нових терапевтичних стратегій, спрямованих на регулювання IL-17A для лікування депресії", - заявив автор дослідження Сяоцзюнь Чень.

Згідно з рекомендаціями медиків, дорослі повинні споживати не більше однієї чайної ложки солі на день (6 грамів), щоб знизити ризик високого кров'яного тиску.

Підготував: Сергій Дага