16:16 / 27.10.2024 Здоровье

Скільки гарбузів можна їсти задля користі

Гарбуз є продуктом із низькою калорійністю, але має високий глікемічний індекс і тому лікарі кажуть, важливо його їсти в помірних кількостях.

Дорослим за добу можна з'їдати приблизно 200-300 г гарбуза, дітям можна не більше 100 г. Дуже обережно вживати цей овоч потрібно тим, у кого діагностовано цукровий діабет, гастрит, низька кислотність шлунка.

У зв'язку з тим, що гарбуз може стимулювати моторику шлунка, його не варто їсти під час загострення захворювань шлунково-кишкового тракту, виразки та панкреатиту.

Якщо їсти у помірних кількостях, то він добре впливає на стан шлунково-кишкового тракту, показаний при гастритах, виразковій хворобі.

Гарбуз і гастрит — це сумісні поняття. Але, незважаючи на це, при включенні овочу в меню потрібно знати міру. Можна їсти гарбуз при гастриті з підвищеною кислотністю, так як вона здатна нейтралізувати дію соляної кислоти. Страви з овочів здатні мінімізувати ризики розвитку загострення і значно полегшити стан пацієнта.

При гастриті зі зниженою кислотністю страви з гарбуза з обережністю слід включати в меню. Але при цьому повністю відмовлятися від них не варто. В конкретний період при цій формі гастриту можна чи ні їсти гарбуз вирішує тільки лікар.

Гарбуз є відмінним джерелом таких корисних вітамінів, як цинк, фосфор, каротин, вітаміни групи В, а також С і Е. Крім того, цей овоч має сечогінні властивості, він прискорює обмін речовин, підвищує якість перетравлення їжі. Найкраще їсти гарбуз у вареному або запеченому вигляді, а не в сирому. Інакше може з'явитися здуття живота і неприємні відчуття. Тому термічна обробка обов'язкова.

За допомогою осіннього овоча можна прискорити метаболізм і налагодити травні процеси в організмі. Гарбуз виводить з організму токсини і шлаки.

Дієтологи переконані, що овоч необхідно включити в раціон людям з атеросклерозом, туберкульозом і подагрою. Також гарбуз зміцнює імунітет, покращує стан шкіри, має протинабряковий ефект.

Гарбуз містить калій, магній, клітковину і каротиноїди. Ці речовини нормалізують рівень холестерину.

Насіння гарбуза вважається хорошим протигельмінтним засобом, лікують вугровий висип і лупу, можуть регулювати виділення шкірного сала.

Користь гарбуза для вагітних обумовлена її властивостями знижувати блювотний рефлекс.

Підготувала: Ніна Петрович