Італійцям заборонили користуватися послугами сурогатних матерів
Ілюстративне фото: Протести проти заборони сурогатного материнства
Верхня палата парламенту Італії схвалила законопроект, який забороняє парам користуватись послугами сурогатного материнства за кордоном, повідомляє Reuters.
Законопроект був запропонований вкрай правою партією "Брати Італії" прем'єр-міністра Джорджи Мелоні, яка з моменту свого обрання оберігає "сімейні цінності"та пропагує консервативну та ЛГБТ-фобську риторику. У 2023 році його вже схвалила нижня палата парламенту. 16 жовтня у верхній палаті за нього проголосували 84 сенатори, проти - 58.
Заборона на сурогатне материнство діє в Італії з 2004 року. Нинішній законопроект запроваджує покарання для тих, хто скористається послугами сурогатного материнства у країнах, де його не заборонено - наприклад, у США та Канаді. За це передбачено ув'язнення терміном до двох років та штрафи у розмірі до одного мільйона євро.
Закон криміналізує роботу італійських лікарів та іншого медперсоналу в іноземних клініках репродуктивної медицини, які сприяють сурогатному материнству.
Противники закону вважають, що він націлений на ЛГБТК-пари, яким в Італії не дозволено всиновлювати дітей або використовувати ЕКО (екстракорпоральне запліднення). Цей закон ускладнить можливість стати батьками, незважаючи на зниження народжуваності у країні.
90% пар, які користуються сурогатним материнством в Італії, гетеросексуальні, і багато хто з них приховує той факт, що поїхали за кордон, щоб народити дитину, пише BBC. Але одностатеві пари не можуть це приховати.
BAGNET нагадує, цього року Данія та Нідерланди заборонили своїм громадянам усиновлювати дітей з-за кордону, а Китай - всиновлювати дітей іноземцям.
Підготував: Сергій Дага