Для медиків України презентували посібник з етичної комунікації із ветеранами
Команда ZDOROVI, яка реалізує дослідницько-просвітницькі проєкти у секторі охорони здоров’я, презентувала навчальний посібник для подолання комунікаційних бар’єрів у спілкуванні між медичними працівниками та військовослужбовцями.
ZDOROVI презентували посібник у рамках проєкту Лікар&Ветеран, який триватиме протягом року. У рамках проєкту експерти ZDOROVI проводять регулярні безоплатні тренінги для медичних працівників та навчають їх етичній взаємодії із військовослужбовцями. Концепцію проєкту було розроблено в партнерстві з Національною службою здоров’я України.
Мета проєкту — забезпечити лікарів необхідними знаннями та комунікаційними інструментами для ефективної комунікації із військовослужбовцями, що сприятиме покращенню якості медичних послуг, знизить рівень стресу для обох сторін та попередить можливі конфлікти.
Посібник розроблений з урахуванням специфічних потреб та викликів, з якими стикаються військовослужбовці та медичні працівники під час отримання та надання медичної допомоги.
Посібник містить детальні рекомендації для медичних працівників щодо правил та особливостей супроводу пацієнта-військовослужбовця, структуру ефективного консультування, підходи до побудови моделі від конфлікту до партнерства між лікарем та пацієнтом. Друковану версію посібника ZDOROVI вже надіслали у 100 найбільших медзакладів країни.
Переглянути посібник з етичної комунікації можна за посиланням.
Як зазначає засновниця ZDOROVI Наталія Тулінова: «Ветерани – це та частина нашого суспільства, яка потребує особливої уваги з боку співгромадян. Ми допомагаємо медичним працівникам сформувати всередині закладів ефективні інструменти роботи з тими, хто повертається з війни і частіше за все має травми або інші проблеми зі здоровʼям. Треба враховувати, що на сьогодні українські лікарні працюють в умовах постійної загрози та гуманітарної кризи. Через психологічне і фізичне навантаження, як працівники лікарень, так і пацієнти можуть потрапляти в конфліктні ситуації, тому наше спільне завдання – мінімізувати напругу через комунікацію та надати медикам актуальні знання про правила роботи з особливо чутливими категоріями пацієнтів».
Проєкт реалізується завдяки співпраці між ZDOROVI і нідерландським фондом Vastenactie.
Довідка:
ZDOROVI засновано у липні 2013 року, як організацію, яка реалізувала освітні та дослідницькі проєкти в системі охорони здоров’я, що були тісно пов’язані з реформою. Від початку повномасштабного вторгнення команда реорганізувалася, щоб створити ефективну систему постачань медичної допомоги. На сьогодні ZDOROVI — це одні із лідерів гуманітарної медичної допомоги та провайдери поведінкових змін у секторі охорони здоров’я.