Українці скаржаться на туалетний папір, що фарбує тіло та білизну
Бюджетні варіанти туалетного паперу можуть становити загрозу для здоров'я українців
В Україні минулого року туалетний папір зріс в ціні на 60%. І до кінця поточного року, експерти теж прогнозують подорожчання гігієнічної паперової продукції на 50-60%. Через такі тенденції на вітчизняному ринку з’являється все більше неякісної продукції за привабливим — найнижчими — цінами: приблизно 6-8 грн за рулон. Однак, придбавши такий дешевий папір, споживачі потім жалкують, про що розповідають на сайтах відгуків та сторінках інтернет-магазинів, пише видання Society.
З досвіду, українці діляться, що найдешевший рожевий папір ("Кохавинка"), наприклад, фарбує шкіру та білизну. Тож у ньому, вочевидь, використовуються фарбники у значній концентрації.
А за словами лікаря-дерматолога Ірини Скорогудаєвої, саме фарбники у туалетному папері можуть бути дуже небезпечними для здоров’я.
"Зазначу, що саме наявність барвників найчастіше може стати причиною подразнення в паховій зоні і в місцях безпосереднього контакту паперу і шкіри. Деякі зразки можуть викликати розвиток геморою, запальні процеси і навіть рак прямої кишки. Це відбувається через свинець, який входить до складу барвників дешевих видів туалетного паперу", — пояснює медик.
Окрім барвників, до найдешевшого туалетного паперу під час виробництва безконтрольно потрапляють наступні небезпечні для людського організму речовини:
Фталати — ця речовина негативно впливає на ендокринну та репродуктивну систему.
Хлор – використовується для відбілювання паперу. Поліциклічний вуглеводень – викликає алергію.
Формальдегід – викликає подразнення шкіри провокує рак.
Бісфенол А – призводить до репродуктивних проблем.
Якщо ж мова про якісний туалетний папір та сертифікованих виробників, то рівень усіх вищеперерахованих речовин у ньому суворо контролюється на кожному з етапів виробництва шляхом лабораторних досліджень. І хоч покупець не може лабораторно дослідити папір під час шопінгу, відрізнити неякісну продукцію можна й на око.
Нафарбований найдешевший туалетний папір ("Альбатрос"), наприклад, як пишуть українці, має досить темний колір, нерівні краї, є надто тонким і легко рветься (що значно ускладнює його використання за призначенням).
Крім того, довжина рулонів найдешевшого неякісного паперу, як правило, не перевищує 40 метрів. А тому, купуючи товар, варто перевірити його на щільність: для цього достатньо стиснути рулон руками.
Загалом, економити на гігієнічній продукції треба з розумом. Потрібно обирати товар середніх цінових категорій і бажано, звичайно, від відомих та перевірених виробників. А ось купуючи найдешевше, споживач, як правило, програє, бо отримує не тільки маленький метраж паперу, але й товар низької якості, який у підсумку може викликати ще й проблеми зі здоров’ям.