Названо фактори розвитку та основні симптоми алкогольного гепатиту
Алкогольний гепатит належить до структури - алкогольна хвороба печінки. Та являє собою патологічний стан, який характеризується розвитком некротично-запальних змін в печінці.
Алкогольний гепатит відповідно своїй назві виникає внаслідок вживання систематичної та надмірної кількості алкоголю (етанолу, етилового спирту). Водночас нам відомо, що печінка є основним органом, який бере участь та відповідає за процес його метаболізму. Саме тому її ураження має найбільш виражену клінічну картину. Звісно, що під впливом алкоголю відбувається негативний вплив й на інші органи та системи.
Факторами ризику розвитку алкогольного гепатиту окрім споживання щоденної небезпечної дози етанолу (20-30 г) належить порушення режиму харчування, сну та часу для відпочинку; малорухомий спосіб життя; наявність супутніх захворювань хронічного характеру, повідомляє u-news.com.ua.
Які симптоми будуть вказувати на розвиток алкогольного гепатиту?
Клінічна картина алкогольного гепатиту є досить різноманітною, однак при досяганні важкої форми ураження спостерігається поява наступних симптомів:
жовтяниця;
лихоманка;
набряк;
асцит;
втрата апетиту;
слабкість;
больові відчуття в ділянці правого підребер'я.
Відмітимо, що навіть при занедбаних випадках не завжди можлива яскраво виражена клінічна картина.
При цьому підвищуються ризики переходу захворювання в хронічну форму з наступним розвитком цирозу печінки.
Діагностика та лікування
Діагностування алкогольного гепатиту відбувається шляхом фізикального огляду, збору анамнезу з аналізом клінічної картини. Додатково проводяться лабораторні аналізи крові, за результатами яких при ураженні печінки спостерігатимуться підвищені показники ферментів печінки. Візуалізація запального процесу відбуватиметься шляхом проведення УЗД, КТ та МРТ.
У разі необхідності провести диференційну діагностику та виключити неалкогольні ураження печінки проводиться біопсія органу.
Основою лікування є першочергове припинення вживання алкоголю з наступною його повною відмовою. Терапевтичні заходи базуватимуться на результатах обстежень зі встановленням стадії захворювання. Так необхідно дотримуватися дієти з низьким вмістом жирів (для зменшення навантаження на орган). Лікар проводить корекцію електролітних порушень та харчових дефіцитів. Можливе проведення короткого курсу кортикостероїдів. Відмітимо, що пацієнти з алкогольним гепатитом і надалі потребують спостереження у лікаря гастроентеролога або терапевта.