Півмільярди доларів китайцям – уряд вбиває власну промисловість, - Галасюк
Замість того, щоб замовити турбіни для третьої черги будівництва Дністровської ГАЕС у Харківського «Турбоатома» (який будував дві попередніх черги), влада хоче віддати 500 млн дол. США китайцям. Меморандум між державною «Укргідроенерго» та китайською CNEEC на постачання китайських гідротурбін для найбільшої в Європі ГАЕС підписано у присутності Міністра економіки України Степана Кубіва. Про це повідомив заступник Лідера РПЛ з економічної політики, голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, назвавши такі дії здачею національних інтересів України.
«Взагалі це економічний ідіотизм – віддавати замовлення у піввідсотка української економіки іноземному виробнику, коли українське підприємство виробляє ще кращі турбіни і постачає їх по всьому світу! Така угода «з’їсть» 0,5% ВВП і поглибить дефіцит торговельного балансу на 5%. Це економічний злочин проти України та українців!» - пояснив Галасюк.
За його словами, оголошена сума меморандуму - 500 млн дол США - це більше ніж 5 років роботи «Турбоатому»: «При нинішньому завантаженні 30% і річному доході 2,4 млрд грн харківський промисловий гігант сплачує до бюджету майже 1 млрд грн податків та обов'язкових платежів (!) і до 400 млн грн дивідендів. Завод забезпечує роботою понад 3 500 працівників, середня заробітна плата яких на виробництві перевищує 17 тис. грн».
Як зазначається, у своєму виробництві "Турбоатом" використовує український метал, працю, послуги підрядників. Тож, якщо таке багатомільярдне замовлення розмістити в Україні, а не в Китаї чи будь-деінде - мультиплікативний ефект для української економіки буде величезний. Галасюк наголосив: «Команда Радикальної партії виступає категорично проти "китайської оборудки" Укргідроенерго та Мінекономіки! Більш того, щоб унеможливити подібні абсурдні угоди і на майбутнє ми з Олег Ляшко, командою РПЛ та українськими виробниками і експертами завершуємо підготовку до другого читання законопроекту «Купуй українське, плати українцям». Голова парламентського Комітету з питань промисловості і підприємництва переконаний - із врахуванням гостроти та масштабності питання, парламент має розглянути законопроект невідкладно.