В Україні стало більше доларових мільйонерів
2007 року в Україні експерти разом із банкірами нарахували 250 тисяч багатих людей, доларових мільйонерів. Нині їх не менше 190 тисяч осіб.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив фінансовий експерт Руслан Чорний, повідомляє zik.ua.
Нагадаємо, як повідомили у ДФС, доходи у розмірі понад 1 млн гривень, отримані торік, задекларували 4063 платники. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість мільйонерів зросла на 16%. Один громадянин задекларував дохід у розмірі понад 1 млрд гривень.
Руслан Чорний розповів, що 2007 року в Україні експерти разом із банкірами нарахували 250 тисяч багатих людей, доларових мільйонерів.
«На сьогодні, якщо говорити про те, що люди трохи збідніли і була криза – одна хвиля, друга, за нашими оцінками, таких людей стало не менше, як 190 тисяч – доларових мільйонерів», – наголосив гість програми.
На думку фінансового експерта, правильним було б рахувати не лише гроші, а й статки, які є у громадян, – нерухомість, рухоме майно тощо.
«Якщо зараз подивитися на офіційну статистику Фонду гарантування вкладів, який зараз розраховує, щоб підняти гарантовану суму із 200 тисяч гривень до 400-800 тисяч, на сьогодні середній депозит в українському банку – це 4-8 тисяч гривень. Притому, 4 відсотки людей мають депозити більші, ніж 200 тисяч гривень, і 60% депозитів в українських банках», – наголосив гість програми.
Економічний експерт Максим Праздніков, коментуючи дані Державної фіскальної служби щодо кількості мільйонерів, зауважив, що інфляція торік становила близько 13 відсотків, отож, вартість мільйона минулого року та цьогоріч є різною.
Окрім того, з його слів, 4 тисячі мільйонерів на країну зі 40-мільйонним населенням – це дуже мало. Гість програми нагадав, що в інших країнах із 10% населення людей із високими доходами – одна десята, тобто 1% – надзвичайно багаті, тож якщо застосувати це правило до України, йдеться про десятки або й сотні тисяч людей із рівнем доходів від мільйона гривень і вище.