14:44 / 08.12.2017 Экономика

Костянтин Бриль: Хочу привітати всіх з прийняттям головного фінансового документа країни

В ефірі одного з центральних телеканалів голова облдержадміністрації прокоментував прийняття держбюджету 2018 року, яки народні депутати проголосували напередодні.

- Я хочу привітати всіх з прийняттям головного фінансового документа України: Держбюджету-2018, який надасть змогу всім нам жити в 2018 році. Нині ми можемо максимально швидко відкоригувати бюджети обласних рад, які вже були прийняті (як власне відбулось в Запорізькій області) і розподіляти кошти на важливі проекти не "затягуючи". Власне для нашого регіону прийнятий бюджет передбачає понад 12 мільярдів трансфертів з державного бюджету. А це практично на 10% більше ніж в бюджеті 2017 року. Ці кошти  будуть витрачені на пільги субсидії, допомоги, освітню і медичну субвенції та додаткові дотації. Окремо хочу відзначити ті видатки, які з'явилися вперше. Зокрема передбачено трансферти на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, осіб з їх числа. А це майже 19 мільйонів гривень. Також вперше передбачено 479,7 мільйона гривень на будівництво, реконструкції, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Це відбувається в першу чергу тому, що дороги місцевого значення передаються на баланс облдержадміністрації, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Окремо очільник Запорізького регіону підкреслив, що в держбюджеті було враховано пропозиції, подані владою до Бюджетного Комітету, Кабінету Міністрів України за сприяння народних депутатів від Запорізької області. А саме: повернення пропозиції реверсної дотації - до 50%. Це додатковий ресурс області  - 378 мільйонів гривень. Тобто - кошти податків, які розподіляються між бюджетами держави й регіону. Спочатку в проекті держбюджету було запропоновано повернення коштів в розмірі 70% на 30%. Проте запоріжці просили, аби рівень лишився попереднім: 50% на 50%.

Окремо було направлено прохання, щоб надання пільг і субвенцій населенню лишилось в державному бюджеті. Адже, якби ці кошти "лягли на плечі" бюджету області - було б втрачено 504,8 мільйона гривень, це б суттєво відобразилось на бюджеті розвитку міст. Тож для Запорізького краю дуже важливо збереження чинного механізму фінансування наданих населенню пільг на оплату енергоносіїв та житлово-комунальних послуг з державного бюджету.

Також до держбюджету включено 20 проектів бюджетування об'єднаних територіальних громад, які об'єднались та пройшли вибори в 2017  році. Всього в Запорізькому регіоні вже створено 36 громад, включених до державного бюджету.

- Нині нам цікаво дізнатись про витрати на дороги державного значення, адже в 2018 році 5,5 тисяч кілометрів доріг держзначення перейдуть до регіону. Проте 2,5 тисячі кілометрів лишаться на балансі держави. Для їх відновлення ми вже провели всі необхідні торги та готові приступити до робіт. Тож нині потрібно лише  "відкрити фінансові шлюзи". Власне для Запорізької області потрібно близько 1,5 мільярди гривень на дороги. І я маю надію, що КМУ та Бюджетний комітет нас почують. Адже 2018 рік має стати роком капітального ремонту доріг. Ми про це дуже мріємо. І власне в Запорізькій області до робіт приступили такі імениті фірми, як турецький Онур та вітчизняний АльтКом, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону приділив увагу "ІІ Форуму об'єднаних територіальних громад", який нещодавно відбувся під егідою Президента України та Кабінету Міністрів України. Саме там були обговорені всі аспекти децентралізації.

- Якщо подивитись на фінансові показники громад, то після об'єднання вони збільшились в 2-3 рази, а в Запорізькій області є приклади, де зростання відбулось в 6 разів. Існують громади, де залишки на рахунках складають по 12 мільйонів гривень. Тож фінансова спроможність ОТГ дає їм можливість використовувати кошти та планувати видатки на власний розсуд. Це явний приклад найуспішнішої реформи в країні, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Повертаючись до теми бюджету-2018 Костянтин Бриль наголосив, що найбільша сума надходжень до скарбнички Запорізького регіону - це плата за землю. Тож передача повноважень по землі на місця з прийняттям нового закону стане важливим кроком для розвитку ОТГ. Не менш важливою темою є інвестиційна політика. Адже інвестор дає чималий поштовх для розвитку громади. І в Запорізькій області є приклади цього. Зокрема, компанії Нібулон, ДТЕК, Юрокейп. Які не просто розвивають території, а і беруть на себе соціальне навантаження. Таке як ремонт доріг, шкіл, дитсадків та інше. На виборі проектів акцент роблять жителі громади під час громадських слухань інвестора.

- Нині найголовніше не лише для бюджету, а й для розвитку Запорізької області - аби працювала наша промисловість, яка наповнює бюджет. Аби не було перепон малому та середньому бізнесу, що також дає приріст бюджету. Також важливо, щоб не було політичних потрясінь, на які завжди реагує економіка. Зокрема це стосується якісного і своєчасного прийняття рішень від депутатів Верховної Ради та фахівців КМУ. Якщо ці показники будуть виконані, то країна успішно крокуватиме шляхом розвитку з цим бюджетом, - підсумував голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

На останок очільник Запорізького регіону дав оцінку звинуваченням, які нещодавно пролунали в стінах Верховної Ради України. Зокрема, це стосувалось висловлювань на адресу Василя Грицака, дуже мужньої людини, яка пройшла АТО. Костянтин Бриль наголосив, що цинічне нахабне звернення, у притаманній народному депутату формі є просто неприйнятним. Також Костянтин Бриль дав характеристику звинуваченням правоохоронців у фабрикуванні кримінальних справ про підготовку державного перевороту в одній із сільських рад Запорізької області.

- Дуже прикро, що такі імениті політики, як пан Соболєв допускають такі популістичні заяви. Власне того ж дня я дав інтерв'ю на місцевому телебаченні, де окреслив всі події, які відбуваються в Запорізькому регіоні. Більш того, я звернувся до прокурора Запорізької області з проханням перевірити всі факти, наведені народним депутатом України. Проте, суть цих заворушень дуже проста. Це політична боротьба за об'єднані територіальні громади. І за право контролю над цими територіями деякими політичними партіями. Тож нині вони готують собі майданчики до наступних виборів. На жаль, деякі політики не гребуть брудними способами боротьби. Конкретно в Наталівській сільраді відбулись події, що з точки зору кримінального законодавства були не законними. Так, щодо незаконно обраного секретаря сільради нині розглядається низка статей. Адже її обрання відбувалось на так званій "підвальній сесії", де кілька місцевих депутатів не мали права цього робити. Що, звичайно, призвело до обурення людей. І буквально вчора я спілкувався з жителями Наталівки. Люди прийшли до мене та наголосили, що хочуть подивитись в очі цьому народному депутату. Тож чекають його в себе на території, або готові самі приїхати до Верховної Ради України, аби обговорити те, що відбувається. Зі свого боку хочу підкреслити, що коли такі події відбуваються в області, яка межує із зоною АТО це не нормально. Більш того, крім політичних там є ще й певні економічні амбіції, які будуть дослідженні в рамках кримінального провадження, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Він додав, що через політичні перевороти в Наталівці стався колапс. Адже через вищезазначені події люди не працюють, не отримують зарплатню, відключене світло, накопичуються борги за комунальні послуги. Тому жителі Наталівки виходять страйкувати під стіни облдержадміністрації і відкрито називають прізвища всіх, хто до цього причетний. А отже журналісти мають змогу поспілкуватись з ними. А не розповсюджувати популістичні заяви з трибуни Верховної Ради України.