Фонд гарантування вкладів фізичних осіб впроваджує кластерну систему
Про це заявив Андрій Кияк, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів. За його словами, дана система щоквартально заощадить до 5 млн грн.
«Впровадження кластерної системи дає можливість колосальної економії — до 5 млн грн на квартал. У перспективі, така система сприятиме досягненню плану з продажу активів. Ще одним каталізатором, який оптимізує процес і зменшує витрати, є єдина база продаваних активів ліквідованих банків, що збільшує коло покупців і, що як результат, стимулюює збільшення ціни активів ", — коментує заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Андрій Кияк.
Так, згідно з новою системою будуть сформовані кластери-групи банків, з єдиним консолідованим офісом, локалізованим географічно.
Кожен кластер буде перебувати під єдиним ліквідатором, що дозволить сформувати централізовану вертикаль прийняття рішень. Зараз створюється єдиний офіс у Києві. Далі планується створення аналогічних офісів у Харкові, Одесі, Дніпропетровську та інших обласних центрах України.
Як повідомив пан Кияк, ця система є оптимальною і дозволяє сформувати прозору та максимально ефективну роботу Фонду як з банками, так і з третіми організаціями. Консолідація управлінського активу зведе до мінімуму бюрократію і прискорить процес прийняття рішень. Початок роботи вдосконаленої системи гарантування заплановано на 01 січня 2016 року. Конкурсний відбір глави консолідованого офісу вже стартував і з 20 жовтня новообраний керівник повинен приступити до виконання службових обов’язків.
Також Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) створює свою електронну торгову площадку, презентація якої планується на жовтень. Всі банки та продаж активів проблемних банків будуть здійснюватися виключно на 19 біржах з електронними майданчиками. Це значна кількість бірж дає можливість будь-якому охочому купити актив, що зацікавив його, і зробить роботу прозорою виключаючи монополізацію. Крім того, біржі, які вже акредитовані, отримають статус електронних майданчиків і стануть партнерами Фонду. Важливо відзначити, що вартість придбання активу не може бути нижче оціночної вартості лота.
«З метою організації прозорої і чесної роботи Фонду і відбуваються ці зміни, які дозволять зробити всі процеси більш відкритими, прозорими і оперативними, що в кінцевому результаті призведе до успішного продажу активів неплатоспроможних банків», — підсумував пан Кияк.