Посол ICC Ukraine в ОАЕ Юрій Сидоров: про нові торгові шляхи України з ОАЕ і про форум «Інвестуй в майбутнє України»
Посол Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine в країнах Перської затоки Юрій Сидоров розповів, як українські підприємці за два місяці його роботи налагодила торгові шляхи з ОАЄ, а також про Національний форум ICC Ukraine «Інвестуй в майбутнє України» , який має пройти четвертого вересня у Києві, де представники з понад 30 країн світу презентуватимуть свої проекти cтосовно інвестиції в нашу країну.
Коротко про інтерв’юера: Юрію Сидорову 30 років. Українець. Закінчив Київський Торгово-економічний університет за спеціальністю «менеджмент на ринку товарів і послуг». Після української освіти вступив до престижної Единбургської Вищої школи менеджменту у Великобританії. З 2014 року працює генеральним директором групи компаній в ОАЕ і Послом ICC Ukraine в країнах Перської затоки.
Які першочергові завдання Ви ставите перед собою?
- Четвертого вересня у Києві ICC Ukraine проводить форум «Інвестуй у майбутнє України», в якому будуть приймати участь керівництво українських та іноземних бізнес-компаній, представники міжнародних неурядових організацій, акредитованих в Україні та представники дипломатичного корпусу. Це гарна можливість налагодити зв’язки між різними країнами і компаніями, тому що пройдуть переговори з торговими аташе з понад 30 країн світу і бізнес асоціаціями. Вони будуть презентувати свої різноманітні інвестиційні проекти. А взагалі, якщо взяти загально – то плани прості, прозорі і перспективні. Ми будемо працювати над тим, щоб у країнах Перської затоки з'являлося все більше і більше української продукції, щоб наші виробники не сиділи без роботи і заходили на новий торговельний майданчик в ОАЕ. Тут буде реалізовуватись все: легка і важка промисловість, будматеріали, продукти харчування, сфера послуг. І все це українського виробництва!
Як Ви взагалі отримали посаду Посла ICC Ukraine в ОАЕ?
- Я неодноразово був по справах в Еміратах, так як займаю посаду генерального директора групи компаній. Багато працював в цій країні. Мав декілька серйозних проектів, через що налагодив зв'язки з дуже впливовими людьми. Моя компанія була членом Міжнародної торгової палати ICC Ukraine і одного разу я познайомився з її Президентом Володимиром Щелкуновим. Ми знайшли спільні інтереси та вирішили співпрацювати: обговорювали ринок Перської затоки. Зрозумівши, що ми можемо налагодити нові торгові шляхи між Україною і ОАЕ, було прийнято рішення відкрити міжнародний центр ICC Ukraine в Дубаї, який я і очолив. Тоді ж я отримав посаду Посла ICC Ukraine в країнах Перської затоки.
Яким чином було вирішено, що ви будете налагоджувати торгово-економічні зв'язки між нашою країною та країнами Перської затоки?
- Завдяки власним бізнес справам, у мене сформувалися дуже хороші відносини з членами королівської сім'ї в Арабських Еміратах. Я знайомий особисто з декількома шейхами, дружу з впливовими родинами в Дубаї , Абу-Дабі та Саудівській Аравії. Так як в ОАЕ бізнес будується на особистих взаємовідносинах, всі ці знайомства допомагають спілкуватися з людьми на вищому рівні. Вдалося побудувати план взаємодій, шляхом переговорів донести до них інформацію і аргументувати інтерес , щодо виходу української продукції на ринок Перської затоки. Чому вони зацікавились? Наша українська продукція дешевше порівняно з європейською, і висока за якістю.
Оскільки ICC Ukraine особливу увагу приділяє саме ринку Перської затоки, Володимиром Щелкуновим , було прийнято рішення про те, що ми будемо системно виходити на ринок Арабських Еміратів та взагалі Перської затоки, для того щоб нарощувати експорт, піднімати імідж і ім'я країни на світовому ринку.
Чому саме ОАЕ ?
- Багато українських виробників вже не поставляють свою продукцію на російський ринок і знаходяться в пошуках нових мiсць збуту. Ринок Європи з різних причин поки що майже закритий для наших виробників. Чому? Тут є певні квоти, десь потрібно поліпшити якість нашої продукції, десь досягнути високих стандартів і пройти сертифікацію. Саме тому ринок ОАЕ більш сприятливий. Наша мета - не стільки залучити інвестиції в Україну з цих країн, скільки відкрити українським виробникам шанс і можливість поставляти різного виду продукцію за кордон. Відповідно, надаємо їм контакти, ринок збуту, можливість розвиватися.
В нашому розумінні програма - "Інвестуй в Україну", це розширення меж для українських виробників. Ми виходимо за межі звичних нам країн, якщо дивитись з точки зору експорту.
Над якими проектами працюєте?
- На сьогоднішній день, у нашого регіонального офісу ICC Ukraine в країнах Перської затоки (Центр представництва знаходиться у Дубаї) є певний план дій, який успішно виконується. Розроблено систему допомоги виходу українського виробника на ринок Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Аммана і Катару. До кінця року планується відкриття представництва в Саудівській Аравії.
Які проекти вже встигли зробити?
- На даний момент на ринок ОАЭ успішно зайшов великий виробник борошна та зернових з України, є продажі постачальників дерева: сосни, бука, граба. Решта проектів зараз в стадії реалізації. Наразі, отримуємо сертифікати, підприємства отримують атестацію, а від клієнтів чекаємо підтвердження.
Чи постачають вже наші підприємства продукцію в ОАЕ?
- За два місяці роботи центру, ми налагодили торгові шляхи і вже відправили до ОАЕ більше 20 контейнерів з різною продукцією. Українські виробники активно надсилають нам велику кількість зразків: двері, фурнітура, цемент, кераміка, граніт, продукти харчування, тощо. Вже зараз на ринку в ОАЕ мають гарний попит деякі групи українських товарів. А взагалі, до кінця вересня ми плануємо відкрити шоу-рум українських продуктів в Дубаї, пiд назвою «Український торговий дім».
Яке ваше ставлення до ситуації в Україні (На Донбасі)? Як відносяться до України в країнах Перської затоки?
- Ситуація в нашій країні складна: дуже багато виробників втратили свій ринок, люди залишились без домівок, були змушені виїхати і кинути все. Дуже сильно вплинула різниця курсу гривні по відношенню до долара. Виходячи з цього експорт знизився. Тому, було прийнято командне рішення, будувати бізнес з експортом, допомагати українським виробникам знаходити нові ринки, і домагатися відповідного рівня. Завдяки нашій праці, українці не будуть втрачати свої робочі місця, а відповідно будуть мати можливість прогодувати свої сім'ї. В свою чергу, Україна буде отримувати валютну виручку. Сподіваюся, що незабаром конфлікт на Донбасі закінчиться. Опускати руки явно нікому не варто. Яке ставлення країн Перської затоки до українських виробникиків? Повірте, сприятливе і позитивне! Чимала кiлькiсть впливових людей в ОАЕ іноді знають настільки багато про Україну, що це дивує.
Наскільки поширена українська діаспора в Дубаї?
- Що стосується арабомовних людей в Еміратах, то багато хто з них не розуміє різницю між росіянами, українцями та білорусами - для них це все одна велика країна. Але в процесі спілкування і переговорів, іноді вдається підняти рівень обізнаностi, та пояснити вiдмiнностi. В Еміратах дуже сильно набирає обертів українська діаспора. Після всіх цих політичних баталій, наша нація відокремилася від російськомовної, і дуже згуртувалася, що звичайно приємно.