Експерти: Ринок землі убезпечить українську землю від рейдерських захоплень
Із прийняттям Закону «Про ринок земель» буде чітке визначення прав на земельну ділянку
Запровадження легального ринку землі зробить земельні відносини прозорими, а також встановить чіткі правила гри. Крім того, законопроект «Про ринок земель» передбачає дієві механізми боротьби з рейдерськими захопленнями сільгоспземель. Таку думку сьогодні під час прес-конференції в інформагентстві УНІАН озвучили директор Антирейдерского союзу підприємців України Андрій Семидідько та Кандидат юридичних наук Олександр Серьогін.
«Із прийняттям Закону «Про ринок земель» буде чітке визначення прав на земельну ділянку. Таким чином відбувається увімкнення світла в нинішній непростій ситуації у земельних відносинах. Тому що цей закон встановлює прозорість у земельних відносинах, забезпечує чітке визначення прав власності, земельний кадастр регулює та контролює реєстрацію та інші дії над земельними ділянками. Тобто цей закон забезпечує прозорість земельних відносин, а це – головна умова убезпечення від рейдерських захоплень землі. Нове законодавство дає як мінімум умови гри, у той час коли мораторій або скрита купівля землі – це велике поле для корупції та зловживань», – зазначив Директор Антирейдерского союзу підприємців України Андрій Семидідько.
За словами експерта, в законопроекті передбачені ефективні механізми убезпечення від рейдерських захоплень землі.
«В першому читанні законопроекту був передбачений пріоритет на малий і середній бізнес, а також механізм відсікання крупного бізнесу, неможливість концентрації крупних наділів землі в одних руках», – повідомив Андрій Семидідько.
За словами кандидата юридичних наук Олександра Серьогіна, в умовах цивілізованого ринку землі у власників землі з’являється більше інструментів убезпечити себе та захистить свої права, а земля отримає ефективного власника.
«Із введенням ринку землі фермер буде впевнений у завтрашньому дні. Він зможе викупити і працювати на своїй землі або ж отримати кредити. У фермерів і селян виникне ресурс, який вони зможуть використовувати для подальшого матеріально-технічного забезпечення свого господарства. Але треба зважено підходити до політики кредитування в земельних відносинах. Наприклад, були пропозиції по створенню державного земельного банку, державних програм кредитування та підтримки. На даний момент у Мінагрополітики досить ефективно діє фонд, який допомагає фермерським господарствам, створеним протягом останніх трьох років, щодо погашення відсотків по кредитах, щодо страхових внесків, погашення 30 % від вартості капітальних затрат – будівництва приміщень для ВРХ та інші форми державної підтримки», – наголосив юрист.