16:08 / 07.12.2024 Экономика

НБУ випустив монету-оберіг "Ні куля, ні шабля!"

Фото: Монета-оберіг "Ні куля, ні шабля!"

Національний банк України створив пам'ятні монети "Ні куля, ні шабля!", що стануть оберегом для сучасних захисників України. Про це повідомляє НБУ.

Пам'ятна монета присвячена легендарним воїнам Запорозької Січі - козакам-характерникам. Сьогодні українські захисники, подібно до своїх предків, демонструють виняткову хоробрість, стійкість та вірність Батьківщині, продовжуючи славні традиції козацтва.

На аверсі монети в центрі композиції зображено стилізовану постать військового, який обережно тримає в руках і захищає малий Державний Герб України - символ свободи та незалежності. Композиція символізує споконвічне прагнення українського народу жити у власній суверенній державі.

На матовому тлі - ворожі кулі, що відбиваються від військового, так і не вразивши "української душі". Під гербом зазначено номінал 10 та графічний символ гривні, рік карбування - 2024. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1, написом УКРАЇНА і логотипом Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований образ козака-характерника, який оберігає птаха - символ волі, що візуально нагадує тризуб. Композиція відображає зв'язок між сучасною війною та українським духом часів козаччини. На матовому тлі - зламані ворожі шаблі, що безсилі перед незламною любов'ю до рідної землі та прагненням до волі.

Художники -  Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори - Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко. 

Монета з нейзильберу "Ні куля, ні шабля!" має номінал 5 гривень, зі срібла (маса дорогоцінного металу в чистоті - 31,1 г) - 10 гривень. Тираж (оголошений/фактичний), - 10000/7500 штук. 

Маса дорогоцінного металу в чистоті - 31,1 грама. Діаметр - 38,6 мм. Категорія якості карбування - спеціальний анциркулейтед. Гурт - гладкий із заглибленим написом.

Підготував: Сергій Дага