Вимкнення світла загрожують українцям взимку, дали пораду, чим запастися
Взимку ворог не полишить спроб залишити українців без світла, тепла і води. Зима, що наближається, може бути дуже важкою, тож варто приготуватися до неї завчасно.
Деякі необхідні речі краще придбати раніше, поки ціни на них не зросли, радить виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк. Він розповів, що асоціація розробила цілу низку рекомендацій на випадок тимчасового (до двох діб) відключення не лише електроенергії, а й опалення, води та газу. Щоб пережити це, мешканцям багатоквартирних та приватних будинків рекомендується мати наступні речі:
- електричні ліхтарики;
- портативний радіоприймач;
- батарейки, акумулятори разом із зарядними пристроями, заряджені повербанки;
- за можливості – автомобільний інвертор з акумулятором та зарядним пристроєм або джерело безперебійного живлення (UPS);
- запас свічок та сірників;
- портативну плитку на пропан-бутановій суміші або сухому паливі із запасом пального для приготування їжі (при їх використанні потрібно обов'язково дотримуватись правил пожежної безпеки);
- запас питної і технічної води щонайменше на три доби, розлитий у менші закриті посудини;
- біокамін або інший подібний пристрій (при їх використанні необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки);
- за можливості – дизельний або бензиновий генератор із запасом пального на кілька діб та електричними подовжувачами достатньої довжини (генератор обов'язково має бути поза будівлею).
При цьому в Асоціації «Енергоефективні міста України» наголошують, що зручнішими та безпечнішими для резервного електропостачання є переносні батареї безперебійного живлення або інвертори, оснащені акумуляторними батареями. Крім того, для кожного типу батареї (кислотна, гелева або літієва) необхідний відповідний зарядний пристрій (він може бути як окремо, так і вбудованим в інвертор). Невідповідність зарядного пристрою типу батареї загрожує її вибухом під час заряджання.
Підготувала: Ніна Петрович