Ціна золотих злитків вперше в історії перевищила 1 млн доларів
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Вперше в історії вартість злитка золота перевищила $1 млн, підрахував Bloomberg. Це сталося після того, як у п'ятницю, 16 серпня, спотова ціна дорогоцінного металу вперше в історії піднялася вище за $2500 за тройську унцію. Золоті зливки зазвичай важать близько 400 тройських унцій (12,5 кг), що означає, що кожен з них тепер коштує понад $1 млн.
Хоча зазвичай злитки і важать 400 унцій, вони, згідно з правилами Лондонської асоціації ринку дорогоцінних металів, можуть містити від 350 до 430 унцій чистого золота (від 10,9 до 13,4 кг). Для приватних інвесторів у продажу також бувають зливки меншої ваги - від 1 грама.
У понеділок, 19 серпня, біржові ціни на золото наблизилися до $2550 за унцію. Грудневий ф'ючерс на золото на товарній біржі Чикаго (CME) на піку піднімався до $2549,9 за унцію. Однак пізніше котирування втратили частину зростання - станом на 20:50 за Києвом грудневі ф'ючерси на золото торгувалися по $2541,3 за унцію.
Загалом з початку року золото подорожчало більш як на 20%. Такій динаміці сприяв зокрема попит з боку центробанків. У першій половині 2024 року центральні банки закупили 483,3 тонни, що еквівалентно майже 40 тис. злитків.
Скупка золота центробанками стали одним з факторів, який підтримував стрімке зростання дорогоцінного металу цього року. Зростанню котирувань сприяли також очікування пом'якшення грошово-кредитної політики ФРС США.
Крім того, попит на золото зростає, оскільки геополітична напруженість, особливо через конфлікт між Ізраїлем, Іраном та ХАМАСом, стимулює купівлю активу.
У Bank of America припускають, що золото може подорожчати до $3000 за унцію. На думку аналітиків банку, ціна дорогоцінного металу може досягти цієї позначки впродовж найближчих 12-8 місяців. Це може статися у випадку, якщо ставки в США знизяться, а попит великих інституційних інвесторів зросте.
Центральні банки у всьому світі закуповують золото темпами, які раніше фіксувалися лише в 1967 році.
Підготував: Сергій Дага