Уряд, попри критичну нестачу коштів на потреби Сил оборони, вводить додаткові видатки
Попри критичну нестачу коштів на потреби Сил оборони і необхідність підвищення податків, уряд не бачить можливості суттєво скоротити видатки за окремими напрямками і не відмовляється від додаткових видатків на фінансування анонсованої президентом Володимиром Зеленським програми "кешбеку" на придбання товарів українського виробництва.
Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв’ю РБК-Україна.
За його словами, наразі немає значних статей видатків держбюджету, фінансування яких можна було б скоротити.
"Відверто скажу, нам немає що різати. Ви ж пам'ятаєте ще одну дискусію торік, коли ми обнулили Дорожній фонд і будь-які капітальні видатки? Це було б саме просте рішення, але тут різати немає з чого. По деяких соціально-гуманітарних програмах потенційно може бути економія до кінця року. Але відверто обнуляти політики посеред року я би не ризикував. Крім додаткового соціального збурення це не викличе ніяких позитивних речей", – сказав Марченко.
Водночас він пообіцяв знайти кошти на фінансування анонсованої президентом Володимиром Зеленським програми "кешбеку".
"Коли нас критикують за 3 млрд гривень, а наша потреба 500 млрд гривень, то я вважаю, що це з боку цих критиків досить непрофесійно. "Кешбек" – це урядове рішення, яке ми підтримуємо. Коли його схвалить Рада і буде потрібна технічна реалізація, то наша задача як Міністерства фінансів полягає у тому, щоб знайти джерела фінансування", – додав Марченко.
Як повідомлялося, у цьому ж інтерв'ю міністр фінансів назвав критичною ситуацію з фінансуванням сектору безпеки і оборони, для чого необхідно якнайшвидше підвищити податки.
Як повідомлялося, 26 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що вже цього року в Україні має запрацювати програма національного кешбеку "Купуй українське". За цією програмою громадяни України зможуть отримувати частину коштів, витрачених на товари українських виробників.
Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма ще у березні казав, що програма готова на 100% і Кабмін може затвердити її до квітня, але її ще потрібно погодити ж міжнародними партнерами.
Наприкінці травня очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко анонсувала запуск програми Український кешбек" у липні-серпні. Утім пізніше її відклали до вересня.
Підготувала: Ніна Петрович