У міністерстві розповіли про ріст економіки
Основним чинником сповільнення темпів росту економіки стали віялові відключення електроенергії через її дефіцит, проте економічне відновлення продовжується.
Серед позитивних факторів, що впливали на зростання:
- стабільна робота Українського морського коридору;
- можливість окремих підприємств забезпечувати собі стабільний доступ до електроенергії завдяки прямому імпорту;
- експорт металургійної продукції та залізної руди;
- ранній збір врожаю озимих культур.
Ключові сфери, де спостерігалась позитивна динаміка:
- будівництво;
- сільське господарство;
- торгівля;
- транспорт.
Негативними чинниками для економіки залишаються безпекові та логістичні проблеми, дефіцит електроенергії та складна ситуація на ринку праці.
«Протягом червня економіка функціонувала в складних умовах відключень електроенергії, що послабляло економічну активність як підприємств, так і споживачів. Проте, завдяки високому рівню адаптивності до складних умов і досвіду реагування на такі виклики, українська економіка продовжила зростання. Серед факторів, які цьому сприяли, також є високі темпи експорту продукції гірничо-металургійного комплексу та ранній початок збору врожаю озимих культур.
До позитивних чинників, які впливали на економічне зростання можна віднести і стабільну роботу Українського морського коридору та можливості окремих підприємств забезпечувати собі стабільний доступ до електроенергії завдяки прямому імпорту», — наголосила Перша Віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, динаміка зростання економіки у першому півріччі 2024 року на рівні 4,1%, наразі відповідає оновленому урядовому прогнозу, згідно з яким, зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.
Водночас аналіз показує, що дефіцит кваліфікованих кадрів, негативно впливає на очікування бізнесу.
Підготувала: Ніна Петрович