Сергій Князєв: З початку року припинено злочину діяльність 222 організованих груп
Протидія оргзлочинності є пріоритетним напрямком роботи поліції
Протидія організованій злочинності залишиться пріоритетом в роботі Національної поліції у 2019 році, - заявив голова НПУ Сергій Князєв під час зустрічі з главою Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Кястутісом Ланчінскасом. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Департамент комунікації Національної поліції України, повідомляє resonance.ua.
За словами очільника поліції у структурі відомства нещодавно створено Департамент стратегічних розслідувань (ДСР). Основним завданням цього підрозділу є протидія організованій злочинності. На цей час в апараті Департаменту укомплектовано близько 70 відсотків посад, триває процес комплектування обласних підрозділів.
РОЗШУКОВЕЦЬ РОМАН ОСУХОВСЬКИЙ ОЧОЛИВ «РЕАНІМОВАНИЙ» ГУБОЗ (ФОТО/ВІДЕО)
«Завдання, яке я ставлю перед першим заступником — якісна комплектація територіальних підрозділів з урахуванням висновків комісії. В свою чергу, до комісії необхідно залучити наших стратегічних міжнародних партнерів. Між створенням підрозділу і його ефективною роботою — дуже велика відстань. Ми повинні за короткий час її максимально зменшити і показати суспільству результати роботи», — наголосив Сергій Князєв.
Він повідомив, що управління стратегічних розслідувань в Одеській і Дніпропетровській області вже розпочали свою роботу і мають певні результати. Найближчим часом планується старт діяльності таких підрозділів у Львові, Харкові і Києві.
ЗАМЕСТИТЕЛЕМ НАЧАЛЬНИКА ДСР СТАЛ ЭКС-НАЧАЛЬНИК УБОП ХМЕЛЬНИЦКОЙ ОБЛАСТИ
Сергій Князєв наголосив, що протидія оргзлочинності є пріоритетним напрямком роботи поліції у 2018 році і залишиться ним у наступному році. Результатом низки впроваджених заходів за останній період є найбільша за останні 6 років кількість ліквідованих злочинних угруповань на території країни. Так, за 9 місяців 2018 року припинено злочину діяльність 222 організованих груп. У той час коли з 2013 по 2017 роки таких груп було ліквідовано від 84 до 157.
«Ми усвідомлюємо, що задля ефективної співпраці слід налагодити ефективний обмін інформацією між усіма правоохоронними відомствами, задіяними до протидії організованій злочинності. Крім того, змін потребує і чинне законодавство, що регламентує діяльність правоохоронних органів у цій сфері», — підкреслив Сергій Князєв.
Як нагадує Резонанс, за 9 місяців 2008 року спецпідрозділи БОЗ завершили розслідування та направили до суду кримінальні справи відносно 345 організованих груп та злочинних організацій у складі 1313 учасників, які скоїли 3374 злочинів. З них — 40 умисних убивств (дев’ять —вчинені на замовлення), 113 розбоїв, півсотні пограбувань тощо. За вироками судів до позбавлення волі засуджено 567 учасників двохсот організованих груп. Припинено діяльність дев’яти озброєних банд.
У лютому 2015 року Верховна Рада України проголосувала за реформування органів внутрішніх справ України, зокрема ліквідувавши Головне управління по боротьбі із організованою злочинністю. Законопроект ініціював Кабмін. Як було вказано у пояснювальній записці, "сьогодні організована злочинність у тому вигляді, яка вона була в кінці ХХ століття, практично перестала існувати, трансформувавшись у нові форми кримінальної активності. А тому існування таких підрозділів у системі МВС утратило свою актуальність, оскільки фактично боротьбою з організованими формами злочинності займаються майже всі підрозділи блоку кримінальної міліції".
За інформацією екс-в.о. міністра внутрішніх справ України Михайла Корнієнка, після ухвалення "злочинного рішення" про ліквідацію спецпідрозділів по боротьбі з оргзлочинністю вісім генералів-колишніх керівників ГУБОЗ письмово попередили адміністрацію президента та міністра внутрішніх справ щодо неприпустимості такої "реформи". "Жодної реакції не було. Били на сполох і в ВР, але зараз маємо те, що маємо", - написав у соцмережі Facebook доктор юридичних наук М. Корнієнко. І додав, що відновлювати систему протидії оргзлочинності треба "не зі створення ДСР, а з підготовки та прийняття відповідного Закону". Колишній керманч МВС вважає, що "реанімувати спецпідрозділи БОЗ можливо протягом одного-двох років".