22:30 / 30.12.2024 Происшествия

Слідство встановило одного з убивць жінки з фотографії у Бучі

Встановлено одного з вбивць бучанки Ірини Фількиної, жінки з «червоним манікюром» – наказ віддав російський командир. Про це повідомляється на сторінці Бучанської міської ради у Фейсбуці.

Слідче управління Нацполіції України встановило особу військового РФ, причетного до вбивства Ірини Фількиної у Бучі. Підозрюваним є Артьом Тарєєв, 1995 року народження, який у складі 234-го десантно-штурмового полку 76-ї дивізії ПДВ РФ прибув до Бучі.

За даними слідства, 5 березня 2022 року Тараєв віддав наказ стріляти по всіх цивільних особах, які з’являться у районі перехрестя вулиць Яблунської та Водопровідної, що у Бучі.

Того ж дня близько 11:15 Ірина Фількіна, яка їхала на велосипеді, була розстріляна російськими військовими – у неї випустили щонайменше 15 куль з автоматичної зброї та БМД-2.

Загалом, за даними слідства, на вулиці Яблунській з 3 по 9 березня за наказом Тареєва було вбито 13 мирних жителів.

Фото руки з яскравим червоним манікюром фотографа Reuters Зохри Бенсемра, розлетілося світом. Фількіна стала однією з найвідоміших жертв окупантів у Бучі, а фото її руки — символом страшних звірств російських військових і їхніх злочинів проти українців.

Встановлення особи підозрюваного – це важливий крок у розслідуванні воєнних злочинів на території України. Усі причетні до вбивств мирного населення мають постати перед міжнародним правосуддям.

«Вот Так» - проєкт інтернет-ресурсу Белсат, польського телеканалу, орієнтованого на Білорусь, - знайшов одразу три особистих сторінки Артема Тареєва, які він вів у різні роки, проте зараз усі вони занедбані. Відомо, що окупант народився в хуторі Груцинов Кам'янського району Ростовської області, проте в профілях як місце народження він зазвичай вказує місто Кам'янськ-Шахтинський.

Зважаючи на публікації, Тарєєв ще з юності захоплювався стрілецькою зброєю і мріяв, за його власними словами, служити в десанті. Схоже, він закінчив Рязанське вище училище ВДВ, де отримав звання лейтенанта. На одній з фотографій Тарєєв зображений у військовій формі з шевроном «Військова розвідка». Також на одній з його сторінок як місце проживання якраз вказано Рязанську область. Загарбник продовжує нею користуватися: востаннє він був у мережі 27 грудня, проте зараз сторінка закрита від сторонніх.

«Вот Так» знайшов кілька його фотографій, знятих 2013 року в Севастополі, ще до анексії Криму, а також зміг встановити особу сестри Тарєєва - Олени Севостьянової, та її чоловіка Артема Севостьянова, який так само, як і Артем Тарєєв, служив у ВДВ. 

Про загибель Ірини Фількіної стало відомо у квітні 2022 року, коли фотографію її руки опублікувало агентство Reuters. 52-річну жінку впізнала візажистка Анастасія Субачева, яка давала Фількіній уроки макіяжу. Субачева розповіла про це у соцмережах, а також у газеті The New York Times. Пізніше смерть Фількіної підтвердила одна з її дочок - Ольга Щирук. За її словами, відео з тілом убитої матері вона побачила в день її народження - 1 квітня.

Підготувала: Ніна Петрович